Strażacy uratowali psa uwięzionego w studzience. „Ktoś go tam po prostu wrzucił”

fot. FB/OSP Polska Cerekiew

Z zakrytej studzienki dochodziło rozpaczliwe skomlenie psa. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy uwolnili uradowanego ich widokiem zwierzaka.

Ochotnicza Straż Pożarna z Opolszczyzny uratowała psiaka, który utknął w głębokiej na 2,5 metra studzience znajdującej się przy nieczynnych torach kolejowych w miejscowości Dzielawy. Niewielki kundelek miał na sobie obrożę, a drewniana pokrywa w studzience szczelnie przykrywała jej wejście. Prawdopodobnie więc ktoś celowo wrzucił zwierzaka do dołu!

Uwięziony pies nie mógł się wydostać

Skomlenie dochodzące ze studzienki w sobotni wieczór zwróciło uwagę mężczyzny z Dzielaw, który mieszkał w pobliżu opuszczonego torowiska. Po uniesieniu drewnianej pokrywy zobaczył on niewielkiego psa uwięzionego w betonowej dziurze o głębokości 2,5 metra. Zwierzak pilnie potrzebował pomocy. Na miejsce zdarzenia została wezwana Ochotnicza Straż Pożarna.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, początkowo nie mieli pojęcia, jak przeprowadzić akcję ratunkową. Przestraszony, uwięziony czworonóg mógł bowiem zachować się agresywnie. Sprawy nie ułatwiał także panujący wokoło mrok rozświetlany jedynie przez światło latarek.

Szybko jednak okazało się, że niewielki psiak jest przyjazny. Na widok mężczyzn zaczął radośnie machać ogonem i nie stwarzał im żadnych problemów. Zabezpieczony odpowiednim sprzętem strażak zszedł po stopniach na dno studzienki, wziął psa na ręce i wyniósł na powierzchnię. Wieczorna akcja Ochotniczej Straży Pożarnej została zakończona sukcesem. Psiak był cały i zdrowy!

Jak kundelek znalazł się w studzience?

Znaleziony w studzience psiak miał na sobie obrożę, zachowywał się też przyjaźnie wobec zupełnie obcych ludzi. Wszystko wskazuje więc na to, że nie był dzikim przybłędą, a udomowionym, kanapowym pupilem. Nie wiadomo do końca, jak znalazł się w zamkniętej studzience, której właz był zabezpieczony drewnianą pokrywą… Zwierzak mógł wejść tam przez jeden z wlotów burzowych. Możliwe też, że ktoś go tam po prostu wrzucił. Nie wiadomo, czy psiak był zaczipowany i czy można będzie ustalić dane jego opiekunów.

emiteo

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Psy.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „50 ras w sam raz do kochania”

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments