Pies wspiera psa


Głucha i ślepa Sussie nie mogłaby cieszyć się pełnią psiego życia, gdyby nie jej przyjaciółka Holly. Co prawda Holly ma niedowład tylnych łapek i porusza się na wózku, ale za to na ten wózek zabiera czworonożnego pasażera. To dopiero przyjaciółki!

Norma Miedema mieszka w Ferwert w Holandii na wielkiej wiejskiej posiadłości. Mimo że skończyła akademię baletu, postanowiła poświęcić swoje życie zwierzętom. Zrezygnowała z zawodu, nie jeździ na wakacje. Założyła fundację Norma’s Universum, by pomagać przede wszystkim zwierzętom, ale także ludziom. Zaangażowała się także w ratowanie psów z Rumunii. W jej posiadłości swój dom znalazło wiele różnych czworonogów, w tym liczne konie, ale także krowy, świnie i cała gromadka psów.

Holly to suczka z niedowładem tylnych łapek, dla której Norma zorganizowała specjalny wózek, aby zwierzak mógł się poruszać. Sussie z kolei to mała suczka, która jest ślepa i głucha. Dla niej samodzielne bieganie po rozległym terenie było prawie niemożliwie. I tu w sukurs przyszli oczywiście ludzie, umieszczając na wierzchu wózka specjalne siodełko, ale to Holly jest główną bohaterką. W wózku, który jest jej tylnymi łapkami, z radością wozi swoją przyjaciółkę, która może dzięki temu przemieszczać się z miejsca na miejsce, czując powiew wiatru na swoim pyszczku, co bardzo lubi.

Zobaczcie krótki filmik, jak jeden pies z radością niesie radość drugiemu psu. PK

Tuurlijk gaat Susie ook mee.Susie is blind en doof maar geniet van de wind in haar gezichtje.

Posted by Norma Miedema on 3 luty 2016

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments