Pies z dredami błąkał się w Łodzi. Dredy ważyły pewnie tyle, co on sam


W ubiegły piątek do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi trafił pies z dredami. Totalnie zaniedbany zwierzak ledwo się poruszał. Wypatrzyli go mieszkańcy osiedla Chojny w Łodzi.

Zaniedbany kundelek błąkał się po osiedlu Chojny w Łodzi, gdy zauważyli go tamtejsi mieszkańcy. Trudno było go nie dostrzec, bo to pies z dredami. Ale niestety nie takimi, które są wypielęgnowane i charakterystyczne dla rasy (np. puli, komondor), ale powstałymi wskutek zaniedbania.

Mieszkańcy osiedla zawiadomili Animal Patrol (specjalny zespół w Straży Miejskiej zajmujący się interwencjami dotyczącymi zwierząt), a ten przewiózł zwierzaka do schroniska.

Pies z dredami nie mógł się poruszać

Trafił do nas piesek, który nie mógł normalnie się poruszać ani nawet wypróżniać. Był zaniedbywany od bardzo dawna. Z pewnością musiał żyć w dużej wilgoci i niesamowitym brudzie. A właściciel ignorował fakt, że sierść coraz bardziej utrudnia mu egzystencję – mówiła reporterom tvn24.pl Marta Olesińska z łódzkiego schroniska dla zwierząt.

Pies z dredami według weterynarzy ma co najmniej osiem lat. Od dawna nie ścinano mu sierści. W schronisku trzeba było to zrobić w znieczuleniu. Ścięta sierść ważyła około 4 kg, pewnie tyle, co sam pies.

FARCIARZ pozdrawia! Dziś już czuje się znacznie lepiej, chociaż wciąż odsypia wszystkie emocje i stres dnia wczorajszego – napisali na fanpage’u pracownicy schroniska.

Pies z dredami na rękach strażnika
fot. Facebook Schronisko dla Zwierząt Łódź

Apelowali też, by – jeśli ktokolwiek posiada jakiekolwiek informacje na temat psa lub jego właściciela – skontaktował się z Animal Patrolem Straży Miejskiej w Łodzi lub ze schroniskiem dla zwierząt.

ZANIEDBANIE zwierzęcia jest formą ZNĘCANIA SIĘ nad nim!!! Właściciel psa MUSI odpowiedzieć za to TOTALNE zaniedbanie! – pisali na fanpage’u.

Właściciel odnaleziony i… drugi pies

W niedzielę dzięki informacjom od mieszkanki Łodzi udało się ustalić właściciela psa.

Okazało się, że pod wskazanym adresem przebywa jeszcze jeden pies! Dzięki wspólnej akcji Animal Patrolu straży miejskiej w Łodzi, łódzkiej policji oraz łódzkiej straży pożarnej z mieszkania zabrano drugiego psa – poinformowali na fanpage’u pracownicy schroniska.

Z dredami i po obcięciu
fot. Facebook Schronisko dla Zwierząt Łódź

Obydwa psy przebywają w łódzkim schronisku. Trzeba je teraz przekonać, że człowiek może być
dobry, że są już bezpieczne i nic im nie grozi.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments