Pies z ogonem na czole podbija swym urokiem cały internet!


Narwhal to dziesięciotygodniowy szczeniak ze schroniska, któremu nic nie brakuje. A wręcz przeciwnie! Ma więcej części ciała niż inne psiaki. Oto pies z ogonem na czole!

Błąkający się po ulicy pies z ogonem na czole został uratowany w Missouri przez miejscową fundację. Ze względu na dodatkowy ogonek wyrastający mu na głowie został nazwany „Narwhal”. Imię to pochodzi od zwierzęcia, narwala, na którego czole wyrasta pojedynczy róg.

Narwhal podbija serca pracowników fundacji!

Szczeniak zauważony został przez Rochelle Steffen z fundacji Mac’s Mission. Jej organizacja zajmuje się przede wszystkim psami z przeróżnymi deformacjami lub po poważnych urazach. Opiekowała się dotychczas czworonogami z różnymi problemami – psem o pięciu nogach, trójnogim jamnikiem, psami niewidomymi, głuchymi czy z rozszczepem podniebienia. Jednak pies z ogonem na czole był czymś, czego nigdy wcześniej nie widziała! O szczeniaku dowiedziała się przez Facebooka, gdzie przeczytała post o dwóch błąkających się po ulicy czworonogach. Psiak od razu chwycił ją za serce!

Narwhal is tucked in after another whirlwind awesome day!!! We love all of this amazing attention and how it is only…

Publiée par Mac the pitbull sur Jeudi 14 novembre 2019

Pełne imię psiaka brzmi „Narwhal the Little Magical Furry Unicorn”, co oznacza małego, magicznego, puchatego jednorożca. Szczeniak zwraca na siebie uwagę nie tylko dodatkowym ogonem. Oprócz tego jest przeuroczy!

Narwhal nie zdaje sobie sprawy, że miejsce ogona nie jest na czole. Tak jest ze wszystkimi psami mającymi jakieś niedoskonałości – w ogóle nie postrzegają ich w ten sposób, po prostu dostosowują się do nich – pisze Steffen.

Just another video of our narwhal the magical fuzzy unicorn puppy because we think he is amazing. (We are not accepting applications for him right now until we are very certain his unicorn horn is not going to have a growth spurt and become an issue) (no it does not wag) (yes he is keeping it) (yes he is amazingly awesome!!) Love,MacKeeperOfTheUnicorns

Publiée par Mac the pitbull sur Mercredi 13 novembre 2019

Dodatkowy ogon nie zagraża zdrowiu psiaka

Pies z ogonem na czole został dokładnie przebadany przez weterynarza. Na zdjęciu rtg okazało się, że w dodatkowym ogonie nie ma żadnych kości, a jego struktura nie narusza pozostałych narządów. Oprócz tego niecodziennego dodatku, Narwhal zachowuje się jak najzwyklejszy szczeniak. Uwielbia się bawić, chce spać w łóżku i, jak to dzieciak, załatwia się jeszcze gdzie popadnie.

Publiée par Mac the pitbull sur Mercredi 13 novembre 2019

Po nietypowego psiaka ustawiło się w kolejce już ponad 17 tysięcy osób. Jednak fundacja nie zamierza tak szybko wydawać szczeniaka do nowego domu. Zgodnie z zaleceniami lekarza, planują odczekać jeszcze dwa miesiące, by upewnić się, że dodatkowy ogonek nie zaczyna rosnąć, wchodzić psu do oczu ani sprawiać innych problemów.

Pies z ogonem na czole pomaga innym porzuconym zwierzakom

Narwhal wzbudził ogromne zainteresowanie na Twitterze i Reddicie. Dla opiekującej się nim fundacji to świetna wiadomość – dzięki szczeniakowi pozostałe zwierzaki pod ich opieką też cieszą się uwagą ludzi. Szczeniak z ogonkiem na głowie to doskonały przykład na to, że psy z niedoskonałościami też mogą być doskonałe!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments