Pitbule w kwiatach


Tysiące psów w schroniskach na całym świecie, najczęściej w betonowych boksach, czeka na nowe życie w kochających rodzinach. Amerykańska fotografka i rzeczniczka zwierząt Sophie Gamand w niecodzienny sposób fotografuje schroniskowe pitbule, by zwiększyć ich szanse na adopcję.

Sophie Gamand, fotografka z Nowego Jorku, wielka miłośniczka i obrończyni praw zwierząt, wpadła na pomysł, aby przełamać nieuzasadnioną niechęć do psów w typie pitbuli. Postanowiła pokazać schroniskowe zwierzaki tej rasy w pięknych wiankach z kwiatów, które sama projektuje, dopasowując kolorystycznie do każdego zwierzaka. Powstałą serię zdjęć zamieściła na swoim profilu na Instagramie z hashtagiem #pitbullflowerpower.

Piękne fotografie nie tylko przyciągają wzrok, ale pozwalają także zupełnie inaczej spojrzeć na te oddane, kochające ludzi czworonogi. Niektóre z nich dzięki tym zdjęciom już znalazły domy. W międzyczasie Sophie dowiedziała się, że w amerykańskich schroniskach, tzw. kill shelter, co roku poddaje się eutanazji ponad milion pitbuli. W świetle tej bulwersującej informacji jej projekt nabiera jeszcze większego znaczenia społecznego. Zainteresowanie profilem Sophie na Instagramie jest ogromne. Daje to nadzieję, że dzięki tym zdjęciom kolejne pitbule dostaną swoją drugą szansę. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments