Platon miał tylko gruby łańcuch i żebra na wierzchu. Błagał o ziarenko karmy


Pod koniec sierpnia pies Platon został wręcz siłą zabrany ludziom, którzy go głodzili. Po miesiącu widać już ogromną metamorfozę, jaką przeszedł!

„Krzyki, wyzwiska i wulgaryzmy” – interwencja w Starej Kamienicy nie należała do łatwych. Działacze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt przyjechali po psa, który był w naprawdę skandalicznym stanie. Platon był wygłodzony, co można dostrzec (na filmie poniżej) gołym okiem. Właściciele twierdzili, że to ze starości.

Krótki urywek z tego, jak wyglądała interwencja w Starej Kamienicy… Ze względu na ogromną ilość pracy jej szczegółów nie podamy dziś, ale dopiero jutro. Krzyki, wyzwiska i wulgaryzmy – to niemal codzienność w naszej pracy.❤️?Uratowany Platon prosi o Wasze wsparcie, ponieważ jego stan wymaga kompleksowego leczenia i poszerzonej diagnostyki. Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie ?? ? mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierzątul. Przechodnia 4A 58-560 Jelenia Góraw tytule: wychudzony pies ?PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl?SMS 72365 o treści S7357

Publiée par Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt sur Lundi 27 août 2018

Na szczęście to już przeszłość – ostatni miesiąc to prawdopodobnie najlepszy czas w życiu tego psa.

Psiak powoli dochodzi do siebie w klinice weterynaryjnej, gdzie pozostaje na leczeniu stacjonarnym. Prócz skrajnego wygłodzenia i wyniszczenia, lekarze stwierdzili u psa zapalenie wątroby i trzustki, które stopniowo ustępują. Platon przytył już 4,2 kg! – napisali na Facebooku inspektorzy DIOZ-u.

Platon i jego metamorfoza

Gdy się patrzy na zdjęcia Platona sprzed kilku dni, aż trudno uwierzyć, że ten pies tak się zmienił. Film i zdjęcia dzieli raptem miesiąc, a Platon wygląda kompletnie inaczej! Nie ma jednak co się oszukiwać – to nie cud, a ciężka praca lekarzy, wsparcie inspektorów i opieka, której Platon nigdy dotąd nie zaznał. To pewnie też pierwszy raz w życiu tego zwierzaka, gdy regularnie dostaje pełnowartościowe jedzenie.

Niemałe koszty leczenia

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt prosi o wpłaty na leczenie Platona. Rachunek wyniósł, jak dotąd, 4000 zł, a na razie uzbierano nieco ponad 1000 zł. Wpłaty można kierować na:

mBank S.A. 49 1140 2004 0000 3802 7654 3761
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
ul. Przechodnia 4A
58-560 Jelenia Góra
w tytule: wychudzony Platon

PayPal sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
SMS 72365 o treści S7357

Czy jest coś piękniejszego niż oczy psa wyrwanego śmierci? Tak potrafi patrzeć tylko pies. Pies, któremu podarowano życie.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments