Podwiesił psa za szyję do wysięgnika traktora. Uwaga, drastyczne! - Psy.pl
Policja

Podwiesił psa za szyję do wysięgnika traktora. Uwaga, drastyczne!

Kilka dni temu wieczorem wolontariuszka Fundacji Zwierzęca Polana zauważyła na jadącym przed jej autem traktorze wiszącego psa…

To wydarzyło się w piątek 11 sierpnia około godz. 21. Jechaliśmy z Lublina do znajomego na działkę. Jadąc od strony Osiecka w stronę Natolina, wjechaliśmy do lasu i zauważyliśmy ciągnik. Minął nas i mój znajomy zauważył, że z tyłu coś wisi – opowiadała reporterom tvnwarszawa.tvn24.pl wolontariuszka.

Zwierzę wisiało na lince, którą miało okręconą wokół szyi. Ta z kolei była przymocowana do wędki traktora. W pierwszej chwili myśleli, że to sarna, ale okazało się, że to pies. Na wąskiej drodze nie mogli wyprzedzić traktora, wolontariuszka zadzwoniła więc pod numer 112 i zawiadomiła policję, nagrała też film.

Film (drastyczny!) do obejrzenia tutaj – KLIK!

Prawdopodobnie w ciemnościach źle odczytała numery rejestracyjne ciągnika, które podała policjantom. Mieli więc na początku problem z odnalezieniem właściciela pojazdu. W końcu jednak do niego dotarli.

Kochani! Stało się! Policja zatrzymała podejrzanego o zamordowanie psa! Sprawa jest w toku! Dziękujemy Wam za pomoc! Będziemy walczyć o sprawiedliwość! – napisali na facebookowym profilu wolontariusze Fundacji Zwierzęca Polana.

Sprawa jednak nie jest taka prosta. Nie wiadomo, czy w zamordowanie psa zamieszany jest jego właściciel.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia, z których wynika, że w dniu nagrania filmu pies mu zaginął. Gdy wyszedł około 150 metrów poza domostwo, zobaczył zwierzę z roztrzaskaną głową – mówi Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Według prokuratury poruszający się o kulach mężczyzna twierdzi, że chciał psa pochować, a żeby go przewieźć, podwiesił go na traktorze. Powiedział też, gdzie go zostawił. Jednak podczas oględzin wskazanego miejsca nie znaleziono ciała zwierzaka. Jedynym śladem była wgnieciona ściółka.

Powieszony pies
fot. Facebook / Fundacja Zwierzęca Polana

Śledczy po spisaniu zeznań nie zdecydowali o zatrzymaniu 57-letniego mężczyzny. Oprócz niego przesłuchali osoby, które nagrały film, i zabezpieczyli nagranie. Chcą też przesłuchać lekarza weterynarii, do którego właściciel jeździł z psem.

Autor: Magdalena Ciszewska
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

  • izabela0312
    izabela0312 19 sierpnia 2017 o 20:20

    To się w głowie nie mieści co te skuxxxxyny robią zwierzętom. Kary są śmieszne, powinno się karać jak za morderstwo takie przypadki!

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *