Polacy nie radzą się weterynarzy, jak karmić psy


Jak prawidłowo odżywiać czworonoga? Skąd czerpać informacje na ten temat? Co brać pod uwagę, wybierając karmę dla psa? Takie pytania firma Butcher’s Pet Care zadała właścicielom psów w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Właśnie w tych krajach właściciele coraz częściej kupują swoim pupilom gotową karmę. Badania pokazały, że nikogo się nie radzą w jej wyborze. „W jaki sposób decyduje Pan/Pani o tym, jak karmić swojego psa?” – na to pytanie 77 proc. Polaków odpowiedziało „polegam na własnej wiedzy”. Takiej odpowiedzi udzieliło też 64 proc. Węgrów, 57 proc. Czechów i 47 proc. Słowaków.

Po poradę do weterynarza w sprawie diety dla czworonoga zwraca się zaledwie 8 proc. Polaków i o jeden procent więcej Węgrów. Nieco lepiej jest w Czechach (17 proc.) i na Słowacji (15 proc.).

Dlaczego tak niewielu właścicieli ustala dietę pupila ze specjalistą? – Z jednej strony to kwestia przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie, a z drugiej – traktowania psów na równi z ludźmi, co wiąże się z przekonaniem, że co dobre dla człowieka, będzie też dobre dla czworonoga – mówi zoopsycholog Magda Pawlak. ACh  

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments