Policjanci z Olsztyna uratowali porzuconego kundelka. Trząsł się z zimna


Gdy piszemy o policjantach, którzy uratowali psa, zwykle na miejscu zdarzenia pojawiają się, bo ktoś ich wzywa. Tym razem było inaczej.

Wszystko wydarzyło się w Olsztynie nad jeziorem Trackim. Kilka dni temu policjanci, którzy patrolowali teren wokół zbiornika, zauważyli między drzewami niewielkiego kundelka. Był zupełnie sam, pośrodku niczego – co widać na filmie poniżej. Nie wiadomo, jak się tam znalazł. Policjanci, którzy bez wątpienia mają dobre serce, uratowali psa.

Leżał między drzewami i czekał na pomoc

Kundelek był zaniedbany, wyziębiony i wyczerpany. W okolicach jeziora musiał już przebywać od dłuższego czasu. Leżał w szczelinie między drzewami i właściwie się nie ruszał. Nie reagował też na samochód, który podjechał, ani funkcjonariuszy, którzy do niego podeszli.

Policjanci o porzuconym piesku poinformowali olsztyńskie schronisko dla zwierząt. Pracownicy przytuliska przyjechali na miejsce, zabrali kundelka do siebie i troskliwie się nim zajęli. Psa zbadał lekarz weterynarii.

Już ma dom!

Los pieska odmienił się bardzo szybko – już znalazł nowy, bezpieczny dom! Mamy nadzieję, że już nigdy nie spotka go taka sytuacja, jak jeszcze przed kilkoma dniami.

A policjantom bardzo dziękujemy za serce dla zwierząt – oby byli przykładem dla służb w całej Polsce! I zawsze reagowali, gdy zwierzak potrzebuje pomocy. Bo czasem policja czy straż miejska to jedyna szansa na ratunek…

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments