Poznańskie goldeny już się przygotowują do finału WOŚP


W niedzielę 13 stycznia 2013 r. na ulice Poznania po raz czwarty wyjdą nietypowi wolontariusze – golden retrievery. Organizatorzy zapraszają do udziału w przygotowaniach do 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Poznaniu goldeny zebrały do tej pory dla WOŚP ponad 31 tys. zł (2010 – 6744 zł, 2011 – 9619 zł, 2012 – 14 979 zł). Przygotowania do kwesty zaczynają się na kilka miesięcy przed godziną zero. Wolontariusze z psami spotykają się w weekendy o 14 w parku na Cytadeli przy rzeźbach Magdaleny Abakanowicz, tzw. Abakanach (w tygodniu o 20). Tam powstają układy choreograficzne do pokazu posłuszeństwa, który zaprezentują w dniu finału o 12.10 na Starym Rynku. Niestety tego dnia bez wcześniejszych wspólnych przygotowań nie będzie się można do nich dołączyć, dlatego zapraszają przez cały grudzień i początek stycznia na spotkania.

Organizatorzy planują też trzy spacery ulicami miasta poprzedzające styczniowy 21. Finał WOŚP. Będą wtedy informować poznaniaków o akcji i zachęcać do szukania ich psów w dniu finału. W tej chwili wiadomo, że tego dnia będzie na ulicach Poznania 28 goldenów, w tym 3-miesięczny, uroczy szczeniak.

Więcej informacji o poznańskim finale WOŚP z goldenami na www.golden-vasco.pl. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments