Przemienią schronisko w raj dla psów

fot. Shutterstock

Schronisko to koszmar dla każdego czworonoga. Ale samotność łatwiej przeżyć w dobrych warunkach.

Zwierzaki ze schroniska Azorek w Obornikach w Wielkopolsce już niedługo poczują zmiany na lepsze. Właśnie rusza projekt modernizacji i rozbudowy schroniska, aby poprawić ich dobrostan.

W projekt zaangażowała się także Solange Olszewska, prezes zarządu firmy Solaris Bus & Coach SA, od lat całym sercem oddana pomocy zwierzętom. W 2016 r. doceniliśmy jej wspaniałą postawę, nominując ją do prestiżowej nagrody „Serce dla Zwierząt”. Wtedy też dowiedzieliśmy się o współpracy z obornickim schroniskiem dla zwierząt Azorek, które od firmy Solaris otrzymuje regularnie wsparcie zarówno rzeczowe, jak i finansowe. Teraz przyszedł czas na radykalne zmiany, by bezdomne zwierzaki poczuły się jeszcze lepiej do czasu, aż nie znajdą kochających domów.

Inicjatorem projektu jest gmina Oborniki, a w całości zostanie on sfinansowany przez środki z dziewięciu gmin. Firma Solaris Bus & Coach SA zobowiązała się do pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Na początku lutego gmina Oborniki otrzymała w formie darowizny projekt budowlany oraz projekt wykonawczy wraz z kosztorysem inwestorskim o wartości ponad 54 000 zł.

Projekt przewiduje powstanie nowego budynku, w którym znajdą się głównie pomieszczenia z wybiegami dla zwierząt, izolatki dla psów oraz bardzo ważne dla komfortu zwierzaków specjalne boksy dla matek ze szczeniakami czy pomieszczenia dla chorych psów, wymagających szczególnej troski. Dużo wyższy standard zyskają także istniejące budynki – lecznica oraz pomieszczenie gospodarcze.

Schronisko Azorek to miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. Kiedy kilka lat temu pojawiła się inicjatywa, by podnieść jakość warunków, w jakich przebywają zwierzęta, zaangażowaliśmy się w nią natychmiast. Bardzo się cieszę, że dziś przechodzimy z fazy planów do realizacji. Już nie mogę się doczekać chwili oddania do użytku nowego obiektu – powiedziała Solange Olszewska.

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miłośnik zwierząt
Miłośnik zwierząt
4 lat temu

Wielki szacunek dla Pani Olszewskiego. Oby więcej takich ludzi jak Pani. Życzę Pani żeby każdego dnia była Pani uśmiechnięta,zdrowa i żeby wszystkie zmartwienia ominął Panią szerokim łukiem. Dziękuję za dobre, szlachetne serce. Pozdrawiam.