Przyjedźcie! Mordują psa


Te słowa usłyszeli policjanci z Lwówka Śląskiego pod koniec marca tego roku. Dzwoniący informował, że dzieje się to w jednym z gospodarstw we Włodzicach Małych. Teraz sadysta, o którym mówił telefonujący, stanie przed sądem.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli wiszącego na drzwiach stodoły psa w typie owczarka niemieckiego.

Widok był drastyczny. Z daleka wyglądało to tak, jakby wisiał tam człowiek – mówił dziennikarzom portalu tvn24.pl asp. sztab. Mateusz Królak z lwóweckiej policji.

Zatrzymany mężczyzna
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Mężczyzna, który dokonał tego bestialskiego czynu, był pijany. Został zbadany alkomatem i okazało się, że ma prawie 4 promile alkoholu. Choć ledwo trzymał się na nogach, miał jednak siły kopać dół dla psa. Co się działo, nim powiesił psa?

Ze szczególnym okrucieństwem zabił psa maści czarnej podpalanej w typie owczarka niemieckiego poprzez jego długotrwałe głodzenie, uszkodzenie jego płuca ostrym narzędziem, co spowodowało wylewy krwawe pod opłucną, a następnie jego powieszenie.

Akt oskarżenia
fot. Facebook / Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Tak napisali prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim w akcie oskarżenia skierowanym przeciwko 29-letniemu Tomaszowi T. Przesłano go do sądu 14 czerwca 2017 roku. Ostre narzędzie, o którym mowa w dokumencie, to metalowy pręt.

Tomasz T. przyznał się do winy i chce dobrowolnie poddać się karze. W związku z tym prokurator złożył wniosek o wydanie wyroku bez przeprowadzenia rozprawy i orzeczenie uzgodnionej kary 14 miesięcy pozbawienia wolności. Nie zgodził się z tym Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Na jego profilu na Facebooku czytamy:

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt przesłał do sądu pismo, w którym wskazuje, iż wniosek prokuratora ze względów proceduralnych nie może być rozpatrzony pozytywnie. 18 września o godzinie 9 odbędzie się pierwsze posiedzenie w sprawie Tomasza T., na którym sąd rozpatrzy wadliwy wniosek. Tutejszy Inspektorat nie przychyli się do niego i będzie wnosił o orzeczenie wobec oskarżonego prócz kary pozbawienia wolności zakazu posiadania zwierząt i nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lotka
Lotka
4 lat temu

A telefonujacy stal w oknie patrzal sie i nagrywal wszystko telefonem??? Zamiast szybko zainterweniowac…. skoro byl tak pijany to wystarczyloby go popchnac i sam by sie o wlasne nogi zabil… ale to nie codzienne widowisko trzeba sie napatrzec…… 21 wiek niestety….

Anna Gerlich
Anna Gerlich
4 lat temu

Polskie sady orzekaja stanowczo za niskie kary przykre ze w Polsce nawet kultura grupy elitarnej wobec zwierzat jest bardzo niska.WSTYT bo nikogo w Polsce niemakto by wymusil na tej dziczy choc odrobinw czlowieczenstwa.

Wut
Wut
4 lat temu

Lotka. Nie. Telefonujący dzwonił na policje nie nagrywał. „skoro byl tak pijany to wystarczyloby go popchnac i sam by sie o wlasne nogi zabil” Dokładnie, niech delikwent poleci głową no jakis kamień beton zabije się i idź siedzieć, co powiesz że chciał zabić/zabił psa i Ty zabiłaś go ? Pewnie pogłaskają i dadzą nagrode. Wystarczy że pił przez tydzień,dwa i miał 4 promile trzymając się całkiem sprawnie na nogach wiec nie tylko pies mogł mieć pręt w płucu 😉 trzeba myśleć racjonalnie i myśleć najpierw o sobie czy nie stanie nam się krzywda 😉

Ehh...
Ehh...
4 lat temu

Lotka, najważniejsze jest własne bezpieczeństwo. Nie masz pojęcia jak on wyglądał, jak się zachowywał i w jakich okolicznościach ten koleś co kolwiek zauważył.

KotWbutach
KotWbutach
4 lat temu

dobrze ze zareagowal WOGULE .
czlowiek to gorsze niz zwierzeta ….pies na pewno sie bronil przed pijakiem ,zwierzeta nie lubia alkoholikow bo pod wplywem alkoholu ludzie sie zmieniaja na zle istoty ,moze nawet opetanie …….biedny pies ile musial sie nacierpiec u tego alkoholika zanim wyzional ducha ……..makabra nie zycie .Mam nadzieje ze tego faceta spotka podobny los jak tego biednego psa.