Przysmaki zamiast impulsów

fot. istockphoto.com

W Walii wprowadzono zakaz używania obroży elektrycznych. Za jego złamanie grozi właścicielowi psa grzywna w wysokości 20 tys. funtów lub sześć miesięcy więzienia.

Walia jako pierwsza na Wyspach wprowadziła taki przepis. Szacuje się, że w całej Wielkiej Brytanii jest ok. 500 tys. obroży elektrycznych, z czego w Walii ok. 20 tys.

Wprowadzenie zakazu popierał lokalny Kennel Club oraz organizacja RSPCA (Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Według ich przedstawicieli obroże elektryczne to okrutny i niehumanitarny sposób szkolenia zwierząt. Stowarzyszenie Producentów Obroży Elektrycznych argumentuje natomiast, że wprowadzenie zakazu spowoduje, że w schroniskach znajdzie się więcej psów, których właściciele nie będą potrafili nad nimi zapanować.

Sprawa podzieliła także opinię publiczną. Przeciwnicy zakazu obawiają się, że wzrośnie liczba pogryzień przez źle wychowane psy. Zwolennicy dowodzą, że używanie prądu to przestarzała metoda i że znacznie skuteczniejsze jest szkolenie pozytywne – chcieliby także, by zakaz dotyczył całej Wielkiej Brytanii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments