Psie sprawy Warszawy


Rozpoczyna się (jeśli dobrze liczymy) 3792. akcja edukacyjna zachęcająca do sprzątania po psach. Czy wreszcie na polskich ulicach będzie czyściej?

W ramach czwartej edycji akcji „Psie sprawy Warszawy” w stolicy rozdanych zostanie (za darmo) milion zestawów do sprzątania po psach. Psiarze będą mogli je odbierać w kioskach Ruchu, w dzielnicowych Wydziałach Ochrony Środowiska, albo brać ze specjalnych podajników – o ile do akcji przyłączą się zarządcy ich budynków lub osiedli.
Według szacunków urzędników w Warszawie mieszka ponad 100 tys. psów, gdyby wszyscy ich właściciele użyli miejskich woreczków do sprzątania skończyłyby się one po kilku dniach. Tak dobrze zapewne nie będzie (podczas ubiegłorocznej akcji 240 tys. woreczków rozeszło się w kilka tygodni), ale jeśli akcja będzie cieszyć się dużą popularnością władze Warszawy zapowiadają dokupienie dodatkowych 500 tys. zestawów do sprzątania. Dziennie warszawskie psy „produkują” ok. 5,5 tony odchodów. Przypominamy, że nieczystości te można wyrzucać do WSZYSTKICH koszy na śmieci. Za niesprzątanie w Warszawie grożą mandaty – od 20 do 500 zł, w praktyce rzadko są one jednak nakładane. (TJ)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments