Psy, które są aniołami

fot. You Tube

W jednym z teksańskich kościołów można spotkać niecodziennych asystentów odprawiającego mszę księdza. Pomocnicy nie tylko witają wiernych, ale i są ubrani w szaty liturgiczne.

Ojciec Roy Snipes z kościoła Matki Boskiej z Guadalupe w mieście Mission w Stanach Zjednoczonych w stanie Teksas przyprowadza swoje psy – pięć dużych mieszańców – na msze, które odprawia. Czworonogi posiadają nawet własne szaty liturgiczne.

– Ludziom wydaje się, że kościół to miejsce, w którym panują sztywne reguły – mówi ojciec Roy. To uczucie zapewne znika, gdy wierni wchodzą do kościoła w Mission. Kundelki nie zawsze leżą przy ołtarzu – bywa, że przechadzają się między ławkami albo radośnie witają swoich ulubionych wiernych. Czasem jeden z psów układa się podczas mszy w fotelu księdza, który ledwie mieści się wtedy na krawędzi siedzenia.

– Jeśli szukasz kościoła, w którym nie ma psów, na pewno taki znajdziesz – mówi ojciec Roy, gdy ktoś po raz pierwszy odwiedza kościół i nie jest zachwycony obecnością zwierząt. Przypomina też, że w otoczeniu naszych braci mniejszych urodził się Jezus. – Wierzę, że w dzisiejszym wynaturzonym świecie psy są aniołami, które obudzą w nas ludzi – mówi ojciec.  ACh

ZOBACZ FILM

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments