Psy lepsze niż pokemony

fot. Facebook

Wydaje ci się, że psy w schroniskach są zaniedbane i nie nadają się do tego, by zamieszkać z rodziną w domu? Te przebywające w schronisku w Chorzowie mają supermoce. Aby się o tym przekonać, wystarczy je zabrać na spacer.

Pracownicy Fundacji S.O.S dla zwierząt w Chorzowie stworzyli akcję, która ma połączyć ze sobą edukację z realną pomocą bezdomnym zwierzętom. Mająca trwać dwa tygodnie kampania właśnie została przedłużona. Swoją popularność zawdzięcza nawiązaniom do gry Pokemon Go.

Każdemu z psów stworzono profil do złudzenia przypominający statystki poszczególnych pokemonów. Poza imieniem i zdjęciem psa, znajdziemy tam też jego supermoce, na przykład umiejętność szybkiego biegania czy też zrównoważenie.

     

Ale to nie jedyne nawiązanie do popularnej gry. Za każdy odbyty spacer uczestnik zabawy otrzymuje jeden tazos (kapsel do popularnej w latach 90. gry z pokemonami) z podobizną psiaka. Kiedy zdobędzie ich dziesięć – otrzyma Odznakę Wędrowca.

Chociaż głównym celem kampanii jest zaproszenie młodzieży, rodziców z dziećmi oraz dorosłych do odwiedzenia schroniska i zabrania psów na spacer, dla jej twórców równie ważna jest edukacja.

– Chcemy zwrócić uwagę zarówno młodego, jak i starszego pokolenia na potrzeby podopiecznych schronisk i wskazać, jak czasem niewiele trzeba, by sprawić im radość! Kampania Weź Je (na spacer) Wszystkie ma w zabawny sposób pokazać naszych podopiecznych. Zależy nam, by zaprezentować ich „supermoce” i przełamać stereotyp, że zwierzęta ze schronisk są zaniedbane i lepiej jest kupić zwierzaka niż zaadoptować. Wiemy, że adopcja zwierzaka nie jest decyzją, którą podejmuje się impulsywnie i bez przemyślenia, ale chcemy pokazać, że podopieczni Fundacji mogą otrzymać pomoc w wielu formach. Istnieje mnóstwo opcji, które nie wymagają dużego nakładu energii ani czasu, a mogą sprawić, że niejeden pies zamacha wesoło ogonem! A jeśli przy okazji ktoś zakocha się w naszym podopiecznym i postanowi „złapać” go na zawsze lub my „złapiemy” nowego wolontariusza, to naszej radości nie będzie końca! – czytamy na stronie wydarzenia. AB

Więcej o akcji na Facebooku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments