Psy w świetlicy

fot. Magda Urban

W Poznaniu działa kolejna w Polsce świetlica dla psów. Mieści się ona na terenie Centrum Szkolenia Psów DogMasters, na obrzeżach Lasku Marcelińskiego – jednego z największych lasów komunalnych w stolicy Wielkopolski.

Na pomysł jej zorganizowania wpadła Lidia Rychlewska – zoopsycholog, trener szkolenia psów DogMasters. Świetlica zapewnia psom opiekę w godzinach od 7.30 do 17.30 od poniedziałku do piątku. Można też uzgodnić ich pobyt nocą i w weekend. Przebywają one w wolnostojącym pawilonie usytuowanym na ogrodzonym terenie szkoły. Personel świetlicy stanowią osoby z wykształceniem zoopsychologa oraz dyplomowani petsitterzy. Zapewniają oni psom spacery, zabawy, pracę węchową oraz relaks. Oferują także opiekę nad starszymi psami, zwierzętami w czasie rekonwalescencji po zabiegach, a także szczeniakami w trudnym momencie nauki czystości. Jeśli pies ma problemy lękowe, związane z separacją i pozostawaniem samemu w domu, poza opieką w świetlicy proponują rozpisanie terapii i udzielenie wskazówek dotyczących dalszego postępowania. Koszt całodziennego pobytu psa wynosi ok. 45 zł, jednak dla stałych klientów przewidziane są zniżki.

Świetlica DogMasters jest pierwszą tego rodzaju placówką w Wielkopolsce, mieści się przy ul. Smoluchowskiego 20. Podobne centra opieki dziennej nad psami funkcjonują już we Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.  MU, MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments