Rafał Maślak wydał swoje oświadczenie. „Popełniłem błąd”


W niedzielę opublikowaliśmy komunikat, w którym poinformowaliśmy o wycofaniu nominacji Rafała Maślaka do nagrody Serce dla Zwierząt. Wczoraj wieczorem Rafał Maślak opublikował swoje oświadczenie.

Oświadczenie MaślakaKomunikat o wycofaniu nominacji – KLIK!

Z oświadczenia wynika, że Rafał Maślak nie tylko zrozumiał swój błąd, ale też zamierza czynnie włączyć się w promowanie kastracji i sterylizacji.

Oto treść jego oświadczenia, opublikowanego na fanpage’u:

Sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich to ważny aspekt w zapobieganiu bezdomności zwierząt. Nie czuję się dumny z tego, że nie wysterylizowałem swojej suczki Tequili i nie dopilnowałem żeby nie zaszła w ciążę. Kocham mojego psa, jest on członkiem mojej rodziny i tak też go traktuję. Podchodzę odpowiedzialnie do tego co się stało. Szczeniaki nigdy nie trafią do schroniska, nigdy też nie będą psami bezdomnymi. Nigdy nie zostaną sprzedane. Trafią do domów moich bliskich i sam osobiście dopilnuję by były zadbane, kochane do końca ich życia.

 

Moja suczka zaraz po tym jak odkarmi szczeniaki zostanie wysterylizowana i nigdy więcej nie będzie już rodzić. Podobnie stanie się ze szczeniakami. Zostaną poddane sterylizacji i kastracji gdy tylko pozwoli na to ich wiek. Zobowiązuję się też osobiście tego dopilnować. Psy zostaną ponadto zaczipowane i zarejestrowane w międzynarodowej bazie.

 

Chcę jednocześnie zapewnić, że szczeniaki nigdy nie miały być sprzedane. Nie jestem pseudohodowcą – nie czerpię zysku z handlu psami i nigdy nie miałem takiego zamiaru. Kocham zwierzęta i są one ważną częścią mojego życia.

 

Przyznaję – nie było odpowiedzialne dopuścić do ciąży mojego psa. W schroniskach czeka wiele zwierząt, które zasługują na nowe domy. Od lat pomagam w poszukiwaniu domów dla nich.

 

Przyznaję, że nie do końca zdawałem sobie sprawę na czym polega świadome przeciwdziałanie bezdomności. Dlatego przyjmuję z pokorą tę lekcję i postaram się sam od dzisiaj propagować sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich.

 

Zamierzam wesprzeć w tym zakresie Gminę Aleksandrów Łódzki, która sterylizuje i czipuję zwierzęta właścicielskie bezpłatnie by przekonać niezdecydowane osoby, żeby poddały własne zwierzaki temu zabiegowi. Aktywnie też włączę się w akcję promującą świadome przeciwdziałanie bezdomności w zakresie sterylizacji, kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich.

 

Szanowni Państwo, życie pisze różne scenariusze. Przyznaję – popełniłem błąd, ale jako człowiek uczę się na błędach. Nigdy więcej nie dopuszczę do tego, żeby mój pies rodził szczeniaki, jednocześnie postaram się od dzisiaj pomóc w podnoszeniu świadomości społeczności w zwalczaniu bezdomności zwierząt.

 

Rafał Maślak

Mamy nadzieję, że cała historia będzie dobrą lekcją nie tylko dla Rafała Maślaka, ale też dla wszystkich tych, którzy dotąd nie mieli pojęcia, co to jest pies rasowy i skąd się biorą bezdomne zwierzęta.

Cieszymy się, że Rafał Maślak zrozumiał swój błąd i zamierza świadomie działać dla dobra zwierząt!

Redakcja portalu Psy.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olat
Olat
4 lat temu

Nikt nie rodzi się omnibusem, nikt nie ma z nieba danej wiedzy o bezdomności zwierząt.
Osobiście uznaję wypowiedź pana Rafała za gest dobrej woli i daję kredyt zaufania. Wierzę, że z tego błędu wyciągnął właściwe wnioski i szanuję umiejętność przyznania się do niewiedzy i zaniedbania ważnej sprawy kastracji domowego zwierzęcia. Oby udało się zrealizować obietnice dane w tym zakresie na przyszłość.