Wycofanie nominacji Rafała Maślaka do nagrody Serce dla Zwierząt 2017 - Psy.pl - mamy nosa!
Rafał Maślak

Wycofanie nominacji Rafała Maślaka do nagrody Serce dla Zwierząt 2017

Oświadczenie redakcji portalu Psy.pl, organizatora plebiscytu "Serce dla Zwierząt".

Oświadczenie

Portal Psy.pl, organizator plebiscytu „Serce dla Zwierząt” 2017 z przykrością informuje o wycofaniu nominacji Rafała Maślaka do tego prestiżowego wyróżnienia.

Serce dla Zwierząt to nagroda, którą od 14 lat portal Psy.pl i jego czytelnicy przyznają osobom, które w szczególny sposób i bezinteresownie działają na rzecz zwierząt.

W tym roku gremium redakcyjne zaszczyciło nominacją m.in. Rafała Maślaka. Jako osoba publiczna wykorzystuje on swoją popularność, by pomagać zwierzętom. Współpracował m.in. ze schroniskiem koło Ostrowa Wielkopolskiego. Owoc tej współpracy to kilkanaście psów, które dzięki zaangażowaniu celebryty znalazły dom.

Z przykrością informujemy jednak, że zmuszeni jesteśmy wycofać nominację Rafała Maślaka do nagrody Serce dla Zwierząt 2017. Kilka dni temu z fanpage’a gwiazdy dowiedzieliśmy się, że jego suczka w typie rasy westie spodziewa się szczeniąt.

Jak szybko się okazało, to nie przypadek – pan Rafał organizował spotkania swojej suczce z samcem (również w typie rasy westie), należącym do jego sąsiadów. Wszystko po to, by na świat przyszły słodkie szczeniaczki.

Screen z profilu Rafała Maślaka o ciąży suczki

I właśnie to nieodpowiedzialne zachowanie Rafała Maślaka, który powinien być wzorem dla innych, jest powodem wycofania nominacji do Serca dla Zwierząt 2017. Stanowczo protestujemy przeciwko niekontrolowanemu rozmnażaniu psów. Jako redakcja od lat propagujemy sterylizację i walczymy z pseudohodowlami.

Tak, bo pseudohodowle to nie tylko prowadzone dla zysku masowe rozmnażalnie. To także celowe, często dla własnego kaprysu, rozmnażanie nierasowych, czyli nieposiadających rodowodu ZKwP zwierząt, których szczenięta zasilą szeregi psów szukających domu. Po co, gdy tysiące już czekają w schroniskach, a niektóre umierają w samotności, nigdy tego domu nie znajdując?

Jest nam niezmiernie przykro, że pierwszy raz w historii tego wyjątkowego plebiscytu musimy wycofać nominację. W ostatnich dniach o sprawie powiadomiło nas kilka organizacji prozwierzęcych, co utwierdziło nas w przekonaniu, że nasza decyzja jest słuszna.

Nie możemy wyróżniać osoby, która robi coś, z czym pozostałe osoby – nominowane przez nas w ciągu ostatnich 14 lat – walczą nieraz przez całe życie. Na szczęście pana Rafała setki fanów w mediach społecznościowych uświadomiły, że robi źle.

Nagroda Serce dla Zwierząt to ogromne wyróżnienie dla osób, które świadomie i odpowiedzialnie opiekują się zwierzętami, również swoimi. Mamy nadzieję, że dzięki tej sytuacji osoby, które do tej pory tego nie wiedziały, zrozumieją, że rozmnażanie swojej nierasowej suczki, to przyczynianie się do zwiększenia bezdomności psów w Polsce. A tego nagradzać nigdy nie będziemy.

Redakcja portalu Psy.pl
4 na 5 na podstawie 6 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także
 • Ewa
  Ewa 28 maja 2017 o 19:39

  Proponuje nominowac do tej nagrody pana Dorocinskiego. Skromny czlowiek bardzo zaangazowany w prace charytatywna na rzecz bezdomnych zwierzat ! Brawo Panie Marcinie! 💝💝💝

 • Monia
  Monia 28 maja 2017 o 19:40

  Słuszna decyzja ! Brawo

 • Paulina Król
  Paulina Król 28 maja 2017 o 21:57

  Pani Ewo, Marcin Dorociński jest wśród tegorocznych nominowanych! Proszę zajrzeć na stronę www.sercedlazwierzat.pl Jeszcze można oddac głos do 6 czerwca.

 • Wujek Wojciech
  Wujek Wojciech 28 maja 2017 o 22:00

  Trzeba miec tupet, żeby o swojej własnej "nagrodzie" mówić "prestiżowa" :D

 • Natalia
  Natalia 28 maja 2017 o 22:01

  Zgadzam się z decyzja , ale należy tez wspomnieć ile psów z rodowodem ZKwP trafia do schronisk i ile zarejestrowanych tam hodowli jest pseudohodowlami. Sama rejestracja w ZKwP nie oznacza ze hodowla nie jest pseudohodowla, tylko to w jaki sposób psy są traktowane, a to jako stowarzyszenie pomagające zwierzętom powinni Państwo wiedzieć .

 • sylwia
  sylwia 28 maja 2017 o 22:34

  Najwyraźniej p. Maślak nie zrozumial na czym polega pomoc psom i kotom.... M.in.na ograniczeniu ich populacji....

 • ZamerdanuTeam
  ZamerdanuTeam 28 maja 2017 o 22:34

  Brawo 👏 Bardzo dobrze napisane, słuszna decyzja. Szkoda tylko, że nadal tyle osób nie rozumie patologii tej sytuacji, tego podejścia. Oby ludzie zaczęli bardziej zgłębiać temat pseudohodowli.
  Tych wynikłych z bezmyślności i tych z potrzeby zarobku.

 • natseh1@gmail.com
  [email protected] 28 maja 2017 o 23:34

  Proponuje nominowac RÓŻALA.....to co on robi dla wszystkich zwierzat rzechodzi ludzkie pojecie

 • Paweł
  Paweł 28 maja 2017 o 23:38

  Straszny ciemiezyciel zwierzat, rozmnozyl swojego psa.......i zapewne znajdzie dom dla szczeniat....chore!

 • Michaela Zawislinska
  Michaela Zawislinska 29 maja 2017 o 00:14

  Super! Bardzo ciesze się z takiej decyzji. Pan Maślak pisał, że był w niejednym schronisku i pomagał zwierzętom... Problem w tym, że gdyby tak bylo to na pewno nie zdecydowal się na rozmnażanie psiaka w typie by zasilać kolejne szeregi schroniska i dawać zły przykład osobom go obserwującym. Bo skoro celebryta może, to zwykły Kowalski rowniez, jak mu się zachce to pokryje swoją sunią jakimś tam pieskiem przypominającym daną rasę. Przeciez beda takie piekne... a pieniądze się jeszcze na nich zarobi... Postępowanie godne pożałowania. Mam nadzieje, ze bohater tej historii zrozumie powagę sytuacji i wyciągnie porządną lekcję.

 • Ewelina
  Ewelina 29 maja 2017 o 00:37

  Panie Pawle, to nie chodzi o to czy znajdzie czy nie, ale żeby nie rozmnażać, bo te szczeniaki odbiorą możliwość znalezienia domu szczeniakom czy nawet dorosłym psom ze schronisk i fundacji. Powie Pan to tylko sześć szczeniąt, ale niech odniesie się to do 10-ciu osób i już 60-siąt szczeniąt ze schronów i fundacji nowego domu nie znajdzie. Skala tego problemu jest dużo większa i czym więcej osób zda sobie z tego sprawę tym lepiej dla bezdomniaków.

 • chartka
  chartka 29 maja 2017 o 00:43

  nie wiem czy mogę tak pisać, ale jak tu jestem to już napisze - nie popieram żadnych hodowli ani Związku Kynologicznego ani hodowców w stowarzyszeniach. Pseudohodowle to takie które nie są nigdzie zarejestrowane, ZKwP to jedna wielka mafia, a ustawa o ochronie zwierząt to jeden wielki bubel, który określonym organizacjom nadał monopol na likwidację i prześladowanie ludzi którym nadano status hodowcy - teraz próbuje się zalegalizować jeszcze większy bubel jakim jest projekt ustawy o ochronie zwierząt nadając niektórym organizacjom monopol na likwidację wcześniej zalegalizowanych tą samą ustawą hodowli, zdyskredytować wymiar sprawiedliwości i organy ścigania, a wszystko po to aby biznes wokół tego się kręcił - nikomu nie zależy na likwidacji bezdomności bo na tym się zarabia, że zwierzęta na tym cierpią to co tam ? TO TYLKO PSY tak mówią sami zainteresowani - niech WAS nie zmyli ich pouczająca polemika w tym temacie - im zależy na kasie a nie na zwierzętach.

 • Duranka
  Duranka 29 maja 2017 o 06:10

  @Paweł rozmnażając swoją suczkę przyczynił się do zwiększenia skali bezdomności. Odebrał również szansee na dom innym szczeniakom, które może tego domu nigdy nie doczekają. Ludzie którzy przygarną jego szczeniaki, mogliby zaadaptować jakieś bidy ze schroniska, czego oczywiście nie zrobią, bo przecież szczeniaki od Pana Maślaka są "fajniejsze"

 • Jkhhg
  Jkhhg 29 maja 2017 o 06:49

  Ale wy wszyscy jesteście niemoralni. Bez przesady ludzie!!!!!!! Psychole.... Rafał nie przejmuj się!

 • Hania
  Hania 29 maja 2017 o 07:03

  Nominujcie Różala!!!

 • Joannajoanna
  Joannajoanna 29 maja 2017 o 08:38

  Rozal to super czlowiek, nominujcie go! Niech nie zwiedzie was jego wygląd, bo ma serce zlote. :)

 • antonia
  antonia 29 maja 2017 o 09:31

  Słuszna decyzja! Pan Maślak najwyraźniej nie dorósł do roli, jaką chciano mu przypisać. Przez takich ekhm, pseudo-pso-lubnych tysiące zwierząt trafia do schronisk.

 • doxa
  doxa 29 maja 2017 o 09:55

  Różal! proszę o nominację dla tego Pana. Ogromne serce!

 • Maja
  Maja 29 maja 2017 o 12:32

  Chore to jest kolejne rozmnażanie kundli, których jest spory nadmiar w schronach.

  Brawo za decyzje. Ktoś kto bezmyślnie rozmnaza nie zasługuje na wyróżnienie.

 • Damian W
  Damian W 29 maja 2017 o 12:37

  Dołączam się do przedmówcy aby nominować zawodnika mma RÓŻALA gdzie jak dokładnie zgłębicie czym się zajmuje w czasie wolnym stanie się oczywistym dla Was iż to człowiek o złotym sercu dla zwierząt.
  przygarnął zwierzęta porzucone, odchowuje je w sposób prawidłowy. obadajcie temat na YT.
  https://www.youtube.com/watch?v=9y7pQtTo8ro

  Jasne że jest osobą wulgarną i nie zawsze jego poglądy i wypowiedzi mieszczą się w ramach przyzwoitości.

  Tyle że przemawia do Mnie bardziej Cham ze wsi który rzuca przekleństwami na lewo i prawo posiadający kilka zwierząt uratowanych konie, koty, psy... ><

  Wybieram chama co się po ryju bije za pieniądze zamiast hipokryty eleganta "celebryty" który nie rozumie podstaw Naszego postępowania.

  Damian W.
  https://www.facebook.com/marcinrozal/

 • pomidor
  pomidor 29 maja 2017 o 12:58

  Stop niekontrolowanemu rozmnażaniu psów! Każda psia kopulacja powinna przebiegać pod czujnym okiem weterzynarza oraz Komisji Kontroli Gier i Zakładów!

 • Karolina Różańska
  Karolina Różańska 29 maja 2017 o 13:54

  Proponuję nominowac Marcina Różalskiego zawodnika MMAKTORY BARDZO DUŻO pomaga

 • Ania
  Ania 29 maja 2017 o 14:52

  Nie zgadzam sie z wami. Psy trafiaja do schroniska w duzej mierze nie dlatego ze byly z pseudohodowli, ale dlatego ze w mniemaniu ich ludzi sa problemowe, nie umieja zachowac sie w srodowisku czlowieka Tak jak ten czlowiek by chcial. Zatem problem polega na tym, ze ludzie nie umieja swoich psow szkolic. Pod tym wzgledem Polska jest zacofana. Spojrzcie na inne kraje takie jak UK. Tam nie ma zakazu hodowli, jest mnostwo psow tzw. designer breed czyli mieszkancow przede wszystkim z pudlem - cockerpoo zajdziesz na kazdym kroku. A schroniska jakos bardziej przepelnione nie sa. Nie wiem dlaczego ludzie wciaz mysla ze rozwiazaniem kazdego problemu w spoleczenstwie jest wprowadzenie kolejnego zakazu? I uwierzcie mi ze ja nie pochwalam hodowli psow dla kaprysu bo za to powinny brac sie tylko osoby ktore maja o tym pojecie, ale Co to za roznica czy pies jest rasowy i zarejestrowany czy nie? Jak hodowca zna sie na prawidlowej socjalizacji szczeniat to one do schroniska nie trafia, czy rasowe czy nie. Przede wszystkim edukacja a nie zakazy. Dziekuje

 • Elza
  Elza 29 maja 2017 o 16:02

  Uważam że to nie powód aby Panu Rafałowi odbierać nominacje, tak naprawdę pseudo hodowle i hodowle prawdziwe to wymysł typowo ludzki, tylko istnieje na papierku ;) Nie uważam żeby Pan Rafał zrobił coś złego , a Ci wszyscy obrońcy zwierząt którzy gadają że odebrał szanse na adopcje innego psiaka niech się zastanowią nad tym co mówią

 • Magda
  Magda 29 maja 2017 o 17:08

  Mówiąc o tym, że rozmnażając własnego psa odbieramy możliwość adopcji psiaków ze schroniska jest jak powiedzieć: Człowieku nie rozmnażaj się, jest tyle dzieci w domach dziecka. Nie tędy droga, pana który to zrobił można by piętnować jeśli doprowadziłby do tego, że szczeniaki trafiłyby do schroniska. I skąd pogląd, że weźmie za to kasę? Poza tym co Wy macie do kundelków? To tak samo kochane, mądre psy, poza tym rzadziej chorują od rasowych.

 • SERDUSZKO
  SERDUSZKO 29 maja 2017 o 19:27

  domy dziecka są pełne niechcianych dzieci zabrońmy się ludziom rozmnażać

 • Ag
  Ag 29 maja 2017 o 19:38

  Jeśli ktoś chce mieć rasowego psa to raczej nie pójdzie do schroniska.

 • tobo
  tobo 29 maja 2017 o 19:41

  Najlepszym kandydatem do tej nagrody powinien byc Pan Dr Radoslaw Fedaczynski z lecznicy ADA z Przemysla.To co on robi i jak sie poswieca dla zwierzat to na Podkarpaciu jest nie doopisania.Spojrzcie ludzie na histore Foresta,pieska ,ktory byl we wnykach ponad tydzien ,staracil dwie prawe lapki,i dzieku Dr.Fedaczynskiemu,bedzie chodzil.To jest tylko malutka namiastka to co robi.Mozna sprawdzic samemu.Kilinika Ada jest zawsze otwarta ,dzien i noc.

 • Sylwia
  Sylwia 29 maja 2017 o 20:00

  A ja niestety nie zgadzam się z decyzją, z postu wynika jasno że to było po prostu przypadkowe i i Rafał wcale tego nie planował i nie zamierza czerpać z tego tytułu żadnych zysków. Sama miałam suczkę i wiem że latała gdzie chciała i kiedy chciała bo mieliśmy ogródek.

 • dzweff
  dzweff 29 maja 2017 o 20:45

  nierasowe suki z portalu psy.pl nie powinny się nigdy urodzic

 • Ewa Mejer
  Ewa Mejer 30 maja 2017 o 03:11

  Brawo ! Macie kręgosłup ! Krytykanci, niestety demonstrujecie zerowe pojęcie jak to jest na prawdę z tą bezdomnością zwierząt.

 • Justyna
  Justyna 30 maja 2017 o 08:47

  Słuszna decyzja. Ten Pan powinien dawać przykład innym. Proponuję nominować Różala. Może i jest trochę nieokrzesany ale serduch ma dobre!

 • Nade
  Nade 30 maja 2017 o 15:58

  Cóż za głupia decyzja. Z postu wynika, że rozmnażanie było przypadkiem, suczka czmychnęła do sąsiada i stąd wzięły się maluchy, co widać po tym, że sam Rafał zorientował się dopiero po dużym brzuchu. Poza tym, argument pod tytułem "ktoś mógł wziąć psa ze schroniska, a weźmie od niego" jest poniżej krytyki. Mam psa i kota, obydwa nie są rasowe, ale wzięte od znajomych, bo schronisko nie chciało ie zgodzić na adopcję. Najpierw dlatego, że w kwestionariuszu nie odpowiedziałam tak, jak sobie tego życzyli, bo na pytanie o to, co bym zrobiła, gdy kot załatwia się poza kuwetą, odpowiedziałam, że skupilabym się na nauce tej umiejętności. W odpowiedzi usłyszałam, że traktuję zwierzę jak zabawkę, bo powinnam iść do behawiorysty. Litości... Z kolei przy próbie adopcji psa nie pasował im teren... Dookoła mojego mieszkania. Więc najpierw z całym szacunkiem, ale bardzo proszę o "odidiocenie" schronisk i mniejsze problemy z adopcją zwierząt, a potem komentarze, że ludzie wolą kupować /brać od znajomych, niż adoptować.

 • Birdy
  Birdy 2 czerwca 2017 o 15:25

  Jak tak dalej pójdzie to z troski o zwierzęta zmieni się na wyginięcie jak mamuty. W jakąś paranoję wpadają co niektórzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *