Ranny pitbul Gabriel w bożonarodzeniowej szopce

fot. YouTube

Spacerująca z psem mieszkanka miasteczka Glendale w Ohio w Stanach Zjednoczonych zauważyła kilka dni temu, że w bożonarodzeniowej szopce, którą przygotowano z okazji świąt, oprócz figur Dzieciątka, Maryi, Józefa oraz zwierząt gospodarskich jest też żywe stworzenie: okaleczony bezdomny pitbul.

W historii narodzin Jezusa czytamy, że jego matka owinęła go w pieluszki i położyła w żłobie, „gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie”. Miejsca w żadnym domu nie było też dla rannego w oko i nogę pitbula. Zmęczony, głodny i cierpiący zwierzak zwinął się więc w kłębek i ułożył na sianie w bożonarodzeniowej szopce.

Spacerująca psem kobieta zauważyła śpiącego pitbula i zawiadomiła urzędników miejskich, a ci przewieźli zwierzaka do kliniki weterynaryjnej Noah’s Ark Animal Clinic, by lekarze opatrzyli jego rany.

Pitbul w nawiązaniu do miejsca, w którym został znalezionym otrzymał imię Gabriel. Zwierzak trafił pod opiekę fundacji Cincinnati Pit Crew, która umieściła go w rodzinie zastępczej i będzie szukała mu domu. Rany Gabriela powinny się zagoić w ciągu kilku tygodni. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments