Reksio na butach i torebkach


Pamiętacie popularną serię bajek o Reksiu? Wielu z was na pewno uwielbia tego sympatycznego pieska. Od niedawna Reksia znów można podziwiać, tyle że nie na ekranie, a… na butach i torebkach.

Przypomnijmy – Reksio to czworonożny bohater bajek produkowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej (1967-1990). Jest niedużym kundelkiem, ma jasną sierść z jedną łatką na oku i drugą na grzbiecie. Swoją postawą obrońcy słabszych od lat uczy najmłodsze pokolenia wrażliwości. Twórcą postaci Reksia był reżyser Lechosław Marszałek.   

Teraz sympatyczny Reksio zdobi buty i torebki Loft37 – projektantki tej firmy nawiązały współpracę z Fundacją im. Heleny i Lechosława Marszałków Reksio i stworzyły limitowaną kolekcję „Loft37 loves Reksio”. Klasycznym modelom butów dodały trochę figlarności i w czółenka czy botki wkomponowały sylwetkę znanego pieska.

– Reksio to nasza ulubiona bajka. Nasze dzieci ją oglądają i jestem przekonana, że i ich dzieci też polubią tego psiaka. Po prostu kochamy Reksia! – mówi Joanna Trepka, jedna z projektantek Loft37. Druga projektantka, Paulina Ada Kalińska dodaje: – Reksio to symbol naszego dzieciństwa. Żeby przyszłe pokolenia również miały możliwość jego poznania, potrzebne jest zabezpieczenie jego wizerunku. Stąd pomysł na kolekcję, z której część pieniędzy zostanie przekazana na ten właśnie cel.

Część dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przeznaczona na utworzenie cyfrowych modeli różnych ujęć postaci Reksia po to, by zachować jego wizerunek dla przyszłych pokoleń. Obecnie powstają opracowania plastyczne postaci, które graficy komputerowi przenoszą do świata wirtualnego – również w 3D. Dzięki temu przyszłe pokolenia maluchów poznają tę postać dokładnie tak, jak życzył sobie tego jej twórca.

Kolekcja „Loft37 loves Reksio” składa się z 5 modeli butów oraz 3 modeli toreb. Projektantki polskiej firmy Loft37 postawiły na odcienie szarości, czerni oraz modnej w tym sezonie fuksji. Z wizerunkiem Reksia kupimy wysokie szpilki, wygodne trampki za kostkę, botki peep toe na obcasie, loafersy i czółenka na trójkątnym obcasie. Torby są dostępne w trzech formach: klasycznej kopertówki, pojemnego worka i mniejszej torby tip top.

Buty i torebki „Loft37 loves Reksio” to kolekcja dla osób, które z sentymentem wspominają dzieciństwo, kochają zabawy modą, a do tego chętnie wspierają polskie marki.

Marka Loft37 została w tym roku partnerem naszego plebiscytu „Serce dla Zwierząt”, za co bardzo dziękujemy. W planach jest też specjalna kolekcja, z której dochód zostanie przeznaczony na zwierzaki. AW

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments