Równowaga na medal

fot. dailymail.co.uk

Patelnia, piłka, jajko – to tylko niektóre z rzeczy, jakie trzyletni australian cattle dog Jack potrafi przez długi czas utrzymać na głowie.

Jack to mieszaniec australian cattle doga z godnymi podziwu zdolnościami – przedmiotów, które trzyma na głowie, nie upuszcza, mimo że przytrzymuje je w jednej pozycji przez długi czas. Nie ma znaczenia, czy będzie to książka, czy może patelnia, czajnik lub jajko, o ile nie będzie to zbyt ciężkie.

Sprytny Jack mieszka w San Francisco wraz z opiekunami – Nicole Lee i jej chłopakiem Treyem. Para przygarnęła psa jako szczeniaka. Dziś zwierzak ma trzy lata, a wyjątkowe zdolności przejawiał od samego początku – już w wieku ośmiu tygodni nauczył się aportować.

O tym, że australian cattle dog potrafi utrzymywać przedmioty na głowie, Nicole i Trey dowiedzieli się przypadkiem. Podczas oglądania filmu dla zabawy położyli mu na nosie ziarno popcornu, które cierpliwie utrzymał bez ruchu. Od razu postanowili wykorzystać tę cechę i nauczyli go wytrzymywania nieruchomo z różnymi przedmiotami na głowie, za każdym razem nagradzając dobrze wykonane zadanie smakołykiem.

Zdjęcia Jacka z różnymi przedmiotami na głowie opiekunowie umieścili w serwisie internetowym Reddit. Zapytali internautów, jaki przedmiot na głowie psa chcieliby zobaczyć na kolejnych zdjęciach. Jack szybko stał się znany.

Pies potrafi też zamykać szafki kuchenne czy otwierać lodówkę. I – co najważniejsze – jak zapewniają opiekunowie, wykonywanie wszystkich sztuczek sprawia mu dużą radość. GO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments