Ruchliwy wbrew pozorom

fot. Shutterstock

Jakim psem jest buldog angielski? Czy może mieszkać w bloku?

Buldog angielski ma spokojny, zrównoważony charakter i umiarkowany temperament. Utracił bojowość swoich przodków, dziś to pies łagodny i uległy wobec ludzi, szybko się z nimi zaprzyjaźnia. Buldog jest cierpliwy, dlatego dobrze układają się jego stosunki z dziećmi. Jest wielkim pieszczochem i lubi wspólne zabawy. Przyjaźnie odnosi się do zwierząt, z którymi mieszka i przestrzega ustalonej hierarchii. Raczej nie zaczepia obcych czworonogów, choć niektóre osobniki lubią prowokować bójki.

Buldog jest inteligentny i niezależny, nie znosi przymusu. Można go szkolić w zakresie ogólnego posłuszeństwa, ale wymaga to sporo czasu, cierpliwości i pozytywnej motywacji. Przystosuje się nawet do niedużego mieszkania, jeśli tylko będzie miał wystarczającą ilość ruchu, ponieważ bezczynność może u niego wyzwolić niszczycielskie skłonności. Wbrew pozorom buldog jest dość ruchliwy; lubi spacery, muszą one jednak być rozsądnie dawkowane.

Ze względu na specyficzną budowę pyska zbyt duży wysiłek fizyczny może powodować kłopoty z oddychaniem. Z tego też powodu buldog jest mało odporny na upały, dobrze natomiast znosi niskie temperatury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments