16 tys. złotych dla zwierząt w Korabiewicach


Fundacja Viva! zorganizowała galę Vivaty na rzecz schroniska w Korabiewicach. Na aukcji łącznie udało się zebrać 16 tys. złotych.

Fundacja Viva! Aukcja dla Zwierząt na rzecz schroniska w Korabiewicach zebrała 16 tys. zł podczas gali, która odbyła się 5 października w Warszawie. Uczestniczyło w niej ok. 200 osób ze świata mediów i biznesu, a kwota ze zlicytowanych na aukcji fantów zostanie przeznaczona na wykupienie terenu azylu wraz z wszystkimi jego mieszkańcami. Imprezę w restauracji Endorfina Foksal poprowadziła Natalia Jakuła, Piotr Kukulski i Maja Ostaszewska.

Wyjątkowe licytacje

2,7 tys. zł – to najwyższa kwota za wylicytowany przedmiot na aukcji. Tyle zapłacono za piłkę z autografami Ronaldo i Pele. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także współprowadzenie programu „Pytanie na śniadanie” w TVP 2 wraz z Michałem Olszańskim, które osiągnęło sumę ponad 2 tys. zł.

Podczas gali uhonorowano artystów i darczyńców, którzy w ostatnim czasie najbardziej zaangażowali się w poprawę losu mieszkańców schroniska. Statuetki Vivaty Korabiewic otrzymali: Majka Jeżowska, Maja Ostaszewska, Michał Piróg i Tomasz Lipko.

Dochód z aukcji przeznaczymy na wykupienie terenu, na którym znajduje się schronisko. Potrzebujemy też pieniędzy na jego odbudowę i utrzymanie – mówi Cezary Wyszyński, prezes fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt.

Na pomoc Schronisku w Korabiewicach

Żyjącymi w Korabiewicach ok. 400 zwierzętami fundacja opiekuje się od lutego tego roku. Koszty związane z ich utrzymaniem, leczeniem, sterylizacją to ok. 50 tys. zł miesięcznie.

25 fantów, które zostały wystawione na aukcję, przekazali artyści, sportowcy, firmy i osoby prywatne. Licytacja niektórych fantów odbywa się nadal na www.vivaty.pl.

Patronatem honorowym imprezę objął Business Centre Club, a głównym sponsorem była firma KMC Services. Gospodarzem gali była restauracja Endorfina Foksal.

Patronem medialnym wydarzenia był miesięcznik „Mój Pies”, a także portal Psy.pl

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments