Sfotografował śpiewające psy


Pierwsze od 23 lat zdjęcia śpiewających psów z Papui-Nowej Gwinei zrobił Tom Hewitt, dyrektor Adventure Alternative Borneo.

Ich wycie przypomina śpiew, wydają też dźwięki podobne do ptasich treli, wspinają się na pochyłe drzewa, a ich oczy w nocy świecą na jasnozielono. W ogrodach zoologicznych lub w prywatnych rękach jest obecnie około 200 przedstawicieli tego oryginalnego typu psów. Specjaliści obawiali się, że na wolności gatunek ten już wymarł. 

Tom Hewitt wybrał się z klientem na wyprawę w zachodnie rejony Papui-Nowej Gwinei (śpiewające psy zamieszkują tę wyspę leżącą na Oceanie Spokojnym) i gdy wędrowali przez dolinę, wokół której wznosiły się góry o wysokości 4000 m i wapienne skały z wodospadami, nagle przewodnik powiedział, że widzi psa. Tom Hewitt się zdziwił, ale szybko zrobił zdjęcia i w ten sposób udokumentował istnienie psów, w których żyłach płynie krew tak starożytnych przodków, że nazywa się je żywymi skamielinami. Więcej o śpiewających psach z Papui-Nowej Gwinei czytaj TUTAJ. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments