Tak się może skończyć zostawianie psa pod sklepem. Uwaga – drastyczny film!


To, co się wydarzyło w Bolesławcu, jest trudne do wyobrażenia i zrozumienia. Pies jednej z mieszkanek tego miasta doświadczył okrucieństwa ze strony człowieka, który sam jest właścicielem psa. Wydawałoby się więc, że ma pojęcie, co czuje pies. Szczególnie, gdy rzuca się nim o chodnik.

Pewnego dnia Halina Gąsiorowska, mieszkanka Bolesławca, poszła ze swym psem na spacer. Uwiązała go pod sklepem Lewiatan, by wejść i kupić doładowanie do telefonu.

Dosłownie byłam minutę, bo bez kolejki pani mnie obsłużyła. No i gdy wyszłam, pies pysk miał we krwi i łapka mu wisiała – opowiada Halina Gąsiorowska (www.info.bolesławiec.pl).

Okazało się, że w czasie, gdy właścicielka czworonoga była w sklepie, do jej podopiecznego podszedł jakiś mężczyzna z psem bez smyczy. Na zapisie z monitoringu, który udostępnił sklep Lewiatan, widać, jak ów człowiek zbliża się ze swoim zwierzakiem do uwiązanego, stojącego spokojnie psa. Potem prowokuje go, a następnie chwyta i rzuca nim o chodnik. Na kolejnych kadrach widać, że pies ma podkuloną łapę.

Jak człowiek – do tego prawdopodobnie właściciel psa – może znęcać się nad zwierzakiem? To jedno pytanie. Ale jest też inna kwestia. Na zdjęciu z monitoringu widać dwie inne osoby, które obserwują zdarzenie. I w żaden sposób nie reagują. Czy nie mają serca?

Halina Gąsiorowska wezwała policję, która przesłuchała sprawcę okrutnego zachowania wobec czworonoga.

Zgłosiłam to do prokuratury. Przecież nie można tak ze zwierzętami postępować. Gdzie to tak, rzucać nimi o ziemię… Łapa złamana… – mówi Halina Gąsiorowska.

Sprawcy okrucieństwa grodzi kara od grzywny do dwóch lat więzienia za znęcanie się nad zwierzęciem.

Wszystko to wydarzyło się rok temu, ale przypominając tę sprawę, chcemy zwrócić uwagę na jedną rzecz. Bardzo was prosimy, nie przywiązujcie psów pod sklepami!

Jest wiele powodów, by tego nie robić. Pies może zerwać się ze smyczy i uciec, może też doznać krzywdy ze strony drugiego człowieka lub psa albo sam kogoś skrzywdzić, gdy na przykład podejdzie do niego dziecko, wykona jakiś nieopatrzny ruch, a zwierzak zechce się bronić. Nie ma wtedy nikogo, kto mógłby zareagować.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Luna
Luna
4 lat temu

?? Ludzie stoja i patrza co robi ten sku…syn? No przeciez jakbym byla na ich miejscu bym gnoja za jaja powiesila. Jak mozna bylo nie zarwagowac i patrzec jak jakis menel zneca sie nad zwierzeciem?

psiarka123
psiarka123
4 lat temu

Jak tak można… A ci ludzie… Osoba z sercem od razu by zareagowała. Brak słów po prostu… Co zaś do kary, moim zdaniem powinna być o wiele wyższa.