Skóra i kości, 10 kg zamiast 20. Tak wyglądał Misiek

fot. Facebook / Viva Interwencje

Ważył 10 kg, a powinien przynajmniej dwa razy więcej. Gdyby nie interwencja wolontariuszy Fundacji Viva! w Janikowie koło Przysuchy, być może by już nie żył.

Podczas interwencji odebraliśmy skrajnie wyniszczonego psa – psiak żył na ciężkim łańcuchu przy budzie, miał zaropiałe oczy, nie było z nim żadnego kontaktu, słaniał się na łapach i był skrajnie chudy.

 

Właściciel twierdził, że pies ma 30 lat, to i wygląda, jak wygląda, ale ma zapewnioną najlepszą opiekę. Po paru dniach jednak okazało się, że Misiek nie choruje na nic przewlekłego, co mogłoby doprowadzić go do tak skrajnego wychudzenia!

 

Misiek był głodzony i gdyby nie zgłoszenie, które dostaliśmy od przypadkowej osoby, lada dzień pewnie umarłby z głodu – czytamy na Facebooku Vivy!

Już dziś w OBSERWATORZE reportaż o okrucieństwie wobec zwierząt.Zamieszczamy zwiastun programu,a jutro o 16.25 w TVP1 – reportaż w całości.Zapraszamy!

Publié par Obserwator sur lundi 22 mai 2017

Gdy pies trafił do kliniki weterynaryjnej, okazało się, że cierpi na przewlekłą biegunkę. Jego jelita wypełniały tylko pogryzione kości. Po tygodniu leczenia przybrał na wadze 2,5 kg. Lekarze nie mieli wątpliwości, że był głodzony. Nie cierpi na żadne choroby, które tłumaczyłyby takie wychudzenie.

Widok psa, który z wyniszczenia nie ma siły stać i mimo ciężkiego łańcucha na szyi próbuje do nas podejść, zapamiętam chyba do końca życia – mówiła dziennikarzom www.echodnia.eu Zuzanna Kaliszewska z Fundacji Viva!

Stan, w jakim znajdował się Misiek, przeraził nawet lekarza weterynarii.

W swojej praktyce nie widziałam jeszcze tak przerażająco chudego psa. W tym przypadku szczególnie przerażające jest to, iż wszystko wskazuje na to, że doprowadzili go do tego stanu jego właściciele – mówi lekarz weterynarii Anna Szarzyńska-Butkiewicz.

Prokuratura Rejonowa w Przysusze wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. Zostaną dokonane oględziny posesji i przesłuchani świadkowie. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments