Śpiewaj i adoptuj


W schronisku East Bay SPCA w Oakland w Kaliforni zmontowano zabawny film z udziałem zwierzaków i pracowników schroniska. Cel: przyciągnąć uwagę społeczeństwa i zachęcić do adopcji bezdomnych zwierzat. Film jest parodią piosenki Bruno Marsa „Uptown Funk” i nosi tytuł „Oaktown Pup". Najważniejsze, by pomysł na promocję adopcji był skuteczny.

Pracownicy tysięcy schronisk na całym świecie dwoją się i troją, aby ich podopieczni znaleźli prawdziwe domy. Tak rodzą się nietypowe pomysły na promocje adopcji bezdomnych zwierząt. W schronisku East Bay SPCA postanowiono nakręcić video, które jest parodią popularnej piosenki Bruno Marsa „Uptown Funk”, a wersji schroniskowej ma tytuł „Oaktown Pup”, nawiązujący do miasta, w jakim schronisko się znajduje.

– Chcemy pokazać, że adopcja zwierzaków jest cool – mówią o swoim pomyśle jej twórcy. W zmontowanym zabawnie filmie udział wzięły niemal wszystkie psy z tego przytułku czekające na adopcję, zarówno jamniki i chihuahuy , jak i dogi niemieckie i pitbule oraz wiele innych. Towarzyszą im pracownicy schroniska, którzy śpiewają i podrygują w takt muzyki razem ze swoimi podopiecznymi. Mają oni nadzieję, że znana muzyka i chwytające za serce ujęcia z filmu spowodują większe zainteresowanie adopcją zwierząt.

W filmiku przypominają też, jak ważna jest sterylizacja własnych pupili,  jeden z najlepszych sposobów na zapobieganie bezdomności. Nie jest to nowatorski pomysł. O podobnym, zrealizowanym przez SPCA of Wake County z Północnej Karoliny  pisaliśmy w lutym 2014 roku.

Ale przecież nie to jest ważne, kto pierwszy wpadł na taki pomysł. Jeśli dzięki niemu przybędzie domów dla bezdomniaków, można tylko przyklasnąć tej inicjatywie i upowszechniać ją tak szeroko, jak tylko się da. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments