Suka owczarka utknęła w kanalizacji. Pomogły kamera i koparka

fot. Facebook / Na pomoc zwierzętom

Jak suczka w typie owczarka niemieckiego dostała się do kanału burzowego, skoro przez otwór, przy którym ją znaleziono, nie przecisnąłby się kot?

Ktoś poinformował strażaków, że w Boguszowie-Gorcach z kanału burzowego dobiega skowyt psa. Na miejsce przyjechały wozy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Boguszowa i Państwowej Straży Pożarnej z Wałbrzycha. Przybyli też wolontariusze fundacji Na Pomoc Zwierzętom.

Na miejscu szok, pies wielkości owczarka pod ziemią, w kanale burzowym, a otwór tak mały, że ledwo kot by się zmieścił – napisali na swoim profilu na Facebooku.

Okazało się, że pies przebywał tam już od kilku dni. Mieszkańcy słyszeli jego szczekanie, ale trudno było je zlokalizować. Jedna sąsiadka myślała, że druga ma nowego psa. A ta z kolei myślała, że szczeka pies tej drugiej.

Filmik z dzisiejszej akcji, suczka w kanale burzowym

Publié par Na Pomoc Zwierzętom sur mercredi 2 août 2017

Nie wiadomo, jak pies się tam znalazł, prawdopodobnie wczołgał się gdzieś studzienką kilkadziesiąt metrów dalej, bo w pobliżu nie ma żadnego wlotu – tłumaczą wolontariusze.

Próba ręcznego odkopania groziła zasypaniem psa, ściągnięto więc koparkę i kamerę. Strażacy lekko najpierw powiększyli otwór, podali psu wodę i podzielili się z nim swoimi śniadaniami. Potem wprowadzili do środka kamerę, żeby się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja pod ziemią i w jak powinna pracować koparka.

Kamera i koparka
fot. Facebook / Na pomoc zwierzętom

Po kilku godzinach zwierzaka udało się wydobyć. Okazał się śliczną suczką, a strażacy nadali mu imię Roma. Onka trafiła pod opiekę fundacji.

Suczka miała w swym nieszczęściu dużo szczęścia. Gdy przebywała w kanale, padał deszcz. Nie był na szczęście na tyle obfity, by ją utopić, a dzięki niemu miała co pić.

Uratowana suczka
fot. Facebook / Na pomoc zwierzętom

Wkrótce pojedzie do nowego domu do Warszawy, jak informują na Facebooku przedstawiciele fundacji.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments