Szczeniaki uratowane z chlewu szukają domów


Wychudzone i zamknięte w chlewie. Tak żyły psy w jednym z gospodarstw w Półwsi w gminie Gniew na Pomorzu. Choć kary za znęcanie się nad zwierzętami są coraz skuteczniej stosowane, takich sytuacji jest wciąż dużo.

W tym samym miejscu byłyśmy już w grudniu 2016 roku. Sytuacja była wtedy taka sama. Głodne psy zamknięte w ciemnym chlewiku. W grudniu psów było sześć. Wnioskowaliśmy wtedy o ich odbiór. Właścicielowi odebrano trzy psy i przekazano do schroniska. Sytuację pozostałych psów miało kontrolować Gminne Centrum Reagowania w Gniewie – piszą na profilu na Facebooku inspektorki oddziału Towarzystwa Opieki na Zwierzętami w Starogardzie Gdańskim.

Szczeniak z chlewu
fot. Facebook / TOZ Starogard Gdański

W ubiegłym tygodniu inspektorki ponownie kontrolowały sytuację w gospodarstwie.

Dziś właściciela nie zastałyśmy. W chlewiku zamkniętych było osiem psów, w tym szczeniaki. Dwa psy biegały wystraszone wokół domu. Wygłodniałe psy rzuciły się na karmę wrzuconą im przez szparę w drzwiach. Szczeniaki są wychudzone, jeden z nich siedział osowiały – tak opisały sytuację, którą zastały.

Szczeniak z chlewu
fot. Facebook / TOZ Starogard Gdański

Inspektorki udały się więc do komisariatu policji w Gniewie i złożyły zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, jakim jest znęcanie się nad zwierzętami.

Tak próbowały wydostać się psiaki zamknięte w chlewiku podczas dzisiejszej interwencji (zdjęcia w poprzednim poście) DRAMAT PSÓW ZAMKNIĘTYCH W CHLEWIKU W dniu dzisiejszym nasze inspektorki udały się skontrolować warunki bytowe psów we wsi Półwieś. W tym samym miejscu byłyśmy już w grudniu 2016 roku. Sytuacja była wtedy taka sama. Głodne psy zamknięte w ciemnym chlewiku. W grudniu psów było sześć. Wnioskowaliśmy wtedy o ich odbiór. Właścicielowi odebrano trzy psy i przekazano do schroniska. Sytuację pozostałych psów miało kontrolować Gminne Centrum Reagowania w Gniewie. Według informacji jakie uzyskaliśmy trzy pozostałe psy zostały zaszczepione, odrobaczone a przybyły na miejsce weterynarz nie stwierdził u psów objawów chorobowych. Psy miały zostać poddane zabiegom sterylizacji i kastracji. Dziś właściciela nie zastałyśmy. W chlewiku zamknięte było osiem psów, w tym szczeniaki. Dwa psy biegały wystraszone wokół domu. Wygłodniałe psy rzuciły się na karmę wrzuconą im przez szparę w drzwiach. Szczeniaki są wychudzone, jeden z nich siedział osowiały. Od razu udałyśmy się na Komisariat Policji w Gniewie, gdzie złożyłyśmy zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa jakim jest znęcanie się nad zwierzętami. Będziemy ponownie wnioskować o odbiór wszystkich psów.28.06.17Szczeniaki z tej interwencji szukają domów: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1373885355993605&id=36466751358206629.06.17Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że: – odebrano pięć szczeniaków – trzy dorosłe psy zostają u właściciela – do dwóch psów, które biegały poza chlewikiem, właściciel się nie przyznaje Urząd gminy planuje postawić kojec pozostawionym psom, poddać psy zabiegom sterylizacji i kastracji oraz wspólnie ze schroniskiem doglądać sytuację i dowozić karmę. Poprawa warunków ma nastąpić do połowy lipca, dodatkowo jeśli do tego czasu właściciel nie będzie wykazywał chęci współpracy, pozostałe psy również mają zostać odebrane. Osoby chcące uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Publié par Toz Starogard Gdański sur dimanche 25 juin 2017

Jakie są skutki ich interwencji? Właścicielowi odebrano pięć szczeniaków, a trzy dorosłe psy zostają u niego. Urząd gminy ma postawić dla nich kojec, wysterylizować zwierzaki i wspólnie ze schroniskiem kontrolować sytuację i dowozić karmę.

Szczeniak z chlewu
fot. Facebook / TOZ Starogard Gdański

Poprawa warunków ma nastąpić do połowy lipca, jeśli do tego czasu właściciel nie będzie wykazywał chęci współpracy, pozostałe psy również mają zostać odebrane.

Szczeniak z chlewu
fot. Facebook / TOZ Starogard Gdański

Szczeniaki, które przebywały w gospodarstwie, szukają domów. Mają około 3 miesięcy. Jeśli ktoś chciałby im dać prawdziwy dom, proszony jest o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie, tel. 58 535 22 88.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments