Szczęście w nieszczęściu


Wyjątkowo niespokojne życie mają jamnik Deiter oraz mieszaniec jamnika i labradora suczka Bella. Psiaki najpierw przeżyły huragan Katrina, a teraz trzęsienie ziemi na Haiti!

Tę nieprawdopodobną historię opisał dziennik "USA Today". Deiter i Bella zostały odnalezione w Nowym Orleanie w 2005 r. po tragicznym w skutkach huraganie. Prawdopodobnie miały różnych właścicieli, ale przygarnęła je jedna rodzina – Paul Fowwer i Christine Duchatellier Fowler. Trzy lata temu przenieśli się na Haiti, a ostatnio przeżyli tam trzęsienie ziemi.
Trzy dni zajęła im wyprawa z rodziną i psami przez gruzy do ambasady Stanów Zjednoczonych na Haiti. Tam otrzymali pomoc, ale samolotem transportowym do
Stanów Zjednoczonych polecić mogli tylko ludzie. Psy musiały zostać pod opieką znajomych. – To było strasznie bolesne. Gdy je adoptowaliśmy obiecaliśmy zarówno im, jak i wolontariuszom, którzy nam je przekazali, że nigdy ich nie zostawimy – mówi Paul Fowler. Tym razem nie było jednak innego wyjścia.
Na szczęście natychmiast ludzie dobrej woli rozpoczęli akcję ratunkową. Na Haiti pracują już wolontariusze z organizacji prozwierzęcych, o których wyprawie pisaliśmy kilka dni temu. Dzięki ich pomocy Deiter i Bella są teraz na Dominikanie, a w piątek mają polecieć do Miami, gdzie spotkają sowich
właścicieli. Życzymy spokoju! (tj)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments