Szkoleniowcy docenieni


Nagrody dla szkoleniowców psów, którzy wyróżnili się w 2011 r., przyznało już kolejny raz amerykańskie stowarzyszenie trenerów – Association of Pet Dog Trainers (APDT).

W kategorii Członka Roku APDT za wieloletnią pracę na rzecz stowarzyszenia została uhonorowana Teoti Anderson, szkoleniowiec z siedemnastoletnim doświadczeniem, która prowadzi szkołę Pawsitive Results i jest autorką czterech książek o wychowywaniu szczeniąt.

Mara Whitacre zdobyła nagrodę w kategorii pracownika schroniska za wprowadzenie programu szkolenia psów w schronisku w Atlancie. Whitacre pozytywnego szkolenia nauczyła się, gdy pracowała ze zwierzętami w ogrodzie zoologicznym.

Nagrodę za najlepszy felieton szkoleniowy otrzymała Tamara Dormer, od 2008 r. trenerka Towarzystwa Best Friend. Specjalizuje się ona w terapii psów lękliwych i agresywnych. W uhonorowanym felietonie autorka opisuje pracę z Alexem – psem uratowanym z opuszczonego po huraganie Katrina domu w Nowym Orleanie. Czworonóg po przeżyciu tak dramatycznych wydarzeń, zupełnie stracił zaufanie do ludzi.

Ostatnia nagroda przyznawana jest za najlepszy film szkoleniowy. W tym roku otrzymała ją Casey Newton za film pokazujący naukę przywołania za pomocą metody targetowania dłoni. Technika zaprezentowana przez trenerkę polega na podzieleniu przywołania na cztery etapy – targetowanie dłoni z bliska, z większej odległości, przyzwyczajenie psa do przytrzymywania nosa przy dłoni i na końcu dodanie komendy głosowej.  MU

Zwycięski film można zobaczyć TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments