Tę suczkę ktoś zakopał żywcem. Wcześniej ją skatował


Zgłoszenie o psie, którego słychać spod ziemi, do Straży Miejskiej w Łodzi dotarło we wtorek około godziny 14. Funkcjonariusze z sekcji zajmującej się zwierzętami – Animal Patrol – natychmiast pojechali na miejsce.

Dwaj mężczyźni, którzy przebywali akurat w rejonie ulicy Zagrodowej w Łodzi, usłyszeli wycie psa. Wydobywało się ono spod ziemi. Wezwali Animal Patrol, a w oczekiwaniu na przyjazd funkcjonariuszy zaczęli sami odkopywać zwierzaka.

Suczka zakopana żywcem   Suczka zakopana żywcem

Gdy strażnicy dotarli na miejsce, wyciągnęli z dołu biały worek, a w nim znajdowała się suczka w typie owczarka niemieckiego. Była tak słaba, że nie mogła nawet stanąć o własnych siłach. Strażnicy włożyli ją na nosze i leżącą zawieźli do weterynarza.

Oprawca poszukiwany

Jak określił lekarz, jest to starsza suczka – ma około 10 lat – którą przed zakopaniem ktoś najprawdopodobniej uderzył jakimś przedmiotem w głowę, co spowodowało, że psina straciła przytomność. Gdy się ocknęła, była pod ziemią, w dodatku w worku.

   Suczka u weterynarza

Sunia ma starcze zmiany zwyrodnieniowe, guzy na listwie mlecznej, ropomacicze i paradontozę. Wygląda też na to, że wcześniej musiała być katowana, ponieważ na karku ma krwiaka, a jej klatka piersiowa jest obrzęknięta. Nastąpił też wylew krwi do gałek ocznych.

Łódzki Animal Patrol prosi o kontakt pod numerem telefonu 605 569 100 wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy.

Teraz suczka przebywa pod opieką lekarzy w łódzkim schronisku i walczy o życie.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments