Ten pies mógł się utopić! Uratował go… łańcuch


Czy łańcuch może się na coś przydać psu? Okazuje się, że czasem tak. Wszystko zależy od tego, jaki to jest łańcuch. W Calipso w Kolumbii właśnie łańcuch uratował psu życie.

Mieszkańcy miejscowości Calipso w Kolumbii zaalarmowali policję, ponieważ zauważyli psa, który wpadł do znajdującego się w okolicy kanału ściekowego. Gdy policjanci przybyli na miejsce, okazało się, że nie będzie łatwo wydobyć zwierzaka z potrzasku. Kanał był głęboki, a jego brzeg zbyt stromy, by po nim zejść i wyciągnąć psa.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy działać szybko. Stworzyliśmy więc ludzki łańcuch, chwytając się za ręce, co pozwoliło nam bezpiecznie zbliżyć się do poziomu wody i chwycić psa. Tam, gdzie wpadł on do wody, było naprawdę głęboko, a woda była bardzo zanieczyszczona. To szczęście, że udało się nam go wydobyć – opowiada Jose Luis Copete, jeden z policjantów, cytowany przez www.mirror.co.uk.

Policjantów było trzech, a akcję sfilmowali okoliczni mieszkańcy, którzy ich wcześniej zaalarmowali. Film umieścili w mediach społecznościowych, a oglądając go, można usłyszeć, jak jeden z policjantów mówi do drugiego: Zejdź niżej, zejdź niżej, chwyć go za nogę, tak będzie najlepiej. Ostatecznie policjant chwycił zwierzaka za skórę na karku i w ten sposób wydobył go na powierzchnię.

Choć nie wiadomo nic o tym, jakie były dalsze losy zwierzaka, czy wrócił do swego opiekuna, to jednak na pewno miał szczęście, że znaleźli się ludzie, którzy stworzyli łańcuch, który ratuje, a nie więzi.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments