Tętno psa wzrasta, gdy mówisz mu, że go kochasz


"Kocham cię" - wielu psiarzy wypowiada do pupila te słowa, po czym zastanawia się, czy pies je rozumie. Okazuje się, że nie tylko rozumie, ale i na nie reaguje.

Psu można okazać miłość na wiele sposobów. Najprościej jest oczywiście powiedzieć pupilowi, że go kochasz. Wielu psiarzy szuka jednak choćby najmniejszego znaku, który potwierdziłby, że pies prawidłowo interpretuje znaczenie tych słów. Już nie muszą! Ostatnie badanie przeprowadzone przez Canine Cottage pokazało, że tętno psa wzrasta, gdy opiekun mówi mu „kocham cię”! Zatem psy nie tylko rozumieją więcej, niż nam się wydaje, ale też reagują na ludzkie wyznanie miłości.

Jak bardzo pies cię kocha?

Głównym celem badania przeprowadzonego przez Canine Cottage było zmierzenie tętna psów w określonych sytuacjach, a dokładniej sprawdzenie, co w interakcji z opiekunami powoduje u psów przyspieszone bicie serca. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące wielu psiarzy pytania, do udziału w badaniu zaproszono cztery psy.

Tętno psa powie więcej niż myślisz

Badacze założyli zwierzętom obroże monitorujące ich tętno.  Przez siedem dni śledzili puls psów podczas różnych czynności, który średnio wynosił 67 uderzeń na minutę. Jednak gdy opiekunowie powiedzieli swoim pupilom „kocham cię”, tętno psów gwałtownie przyspieszało o 46,2%, czyli do 98 uderzeń na minutę! Obserwacje wykazały również, co pomaga obniżyć psie tętno. Okazuje się, że przytulanie pomaga uspokoić zwierzaka. Zgodnie z badaniem, tętno psów spadało wówczas o blisko 23% – z 67 do 52 uderzeń na minutę.

Niesamowite jest to, że tętno naszego psa przyspiesza, kiedy usłyszy, że jest kochany, a zmniejsza się, kiedy się go przytula – powiedziała Shannon Keary, menedżer kampanii w Canine Cottage.

Badacze monitorowali również tętno opiekunów. Obserwacje wykazały, że gdy człowiek zobaczył pupila po pewnym czasie, jego tętno wzrastało średnio o 10,4%.

Teraz, gdy już wiesz, że pupil nie tylko doskonale rozumie twoje wyznanie miłości, ale też reaguje na nie fizycznie, wypowiadaj „kocham cię” nawet bez specjalnej okazji. A kiedy pies będzie niespokojny i zmartwiony, przytul go. W ten sposób naprawdę go pocieszysz – to udowodnione!

źródła: www.caninecottages.co.uk, people.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments