Na lotnisku w Helsinkach powstała pierwsza toaleta dla psa

fot. www.facebook.com/pg/Ashwinimadhekar89

Port lotniczy Helsinki-Vantaa wprowadził pewne zmiany, które mają zapewnić komfort czworonożnym podróżującym. Na lotnisku powstała toaleta dla psa!

Ludzie coraz częściej decydują się na wyjazdy z pupilem. Na przykład port lotniczy Helsinki-Vantaa obsługuje rocznie ponad 10 000 czworonożnych pasażerów. Dla większości zwierząt podróże – zwłaszcza dalekie – są stresującym przeżyciem. Jeśli jesteś psim opiekunem i zmierzasz w kierunku Finlandii, to nie musisz się już martwić o to, gdzie twój pupil załatwi swoje potrzeby fizjologiczne. Na lotnisku powstała pierwsza toaleta dla psa.

Toaleta dla psa na lotnisku

Administracja portu lotniczego Helsinki-Vantaa wyszła naprzeciw oczekiwaniom podróżujących opiekunów zwierząt i stworzyła dwie komfortowe strefy, w których psy mogą się załatwić.

Pasażerowie ze zwierzętami wysyłają do nas wiadomości z zapytaniem, gdzie mogą zabrać zwierzęta, kiedy te muszą się wypróżnić. Długie loty i transfery na lotnisku mogą być dla zwierzęcia bardzo stresujące, zwłaszcza gdy nie ma ono możliwości się załatwić. Chcemy zapewnić komfort wszystkim podróżującym, również zwierzętom. Dlatego postanowiliśmy stworzyć na lotnisku w Helsinkach dwie toalety dla psów – mówi Eveliina Vironen, specjalista ds. obsługi klienta przewoźnika Finavia.

Komfort podczas podróży

Jeden z tych obszarów znajduje się na świeżym powietrzu obok głównego wejścia do Terminalu 2, który obsługuje głównie loty wewnątrz Unii Europejskiej, a drugi nieopodal wejścia, gdzie podróżni udają się do państw spoza strefy Schengen. Toalety dla zwierząt zostały zaprojektowane przez specjalistów. Zapewniają oni, że są łatwe do czyszczenia.

Corendon is launching the sale of package tours to sunny Cape Verde. From November 2020, Corendon Dutch Airlines will…

Opublikowany przez Ashwini M official Piątek, 17 stycznia 2020

Toaleta dla zwierząt to obszar kilku metrów kwadratowych pokryty sztuczną trawą. Mocz będzie spływać do kanalizacji. Z kolei usuwanie kup odbywa się podobnie jak podczas spacerów z psem. Są one zbierane do torby i umieszczane w specjalnym koszu na śmieci. Toalety są regularnie czyszczone.

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments