Van z lodami dla psów

fot. East News

Anglicy stwierdzili: koniec z dyskryminacją psów w kwestii ochłody w upały, i wymyślili lody, które zasmakują czworonogom.

Dla prawie 10 milionów brytyjskich psów, tak jak dla ich pobratymców na całym świecie,  dotąd jedną nadzieją na ochłodę była miska z zimną wodą. Organizatorzy festynu dla psów i ich właścicieli The Boomerang Pets Party w Regent’s Park w Londynie postanowili to zmienić. Zaprosili specjalistów, którzy wymyślili, co zamiast lodów waniliowych w rożku smakowałoby psom. Mrożone smakołyki dla czworonogów mają smak szynki i kurczaka, a udekorowane są ciastkiem (dla psów oczywiście) w kształcie kości. Sprzedaje się je z takich samych samochodów jak te dla ludzi. Inny jest tylko dźwięk, który im towarzyszy –  z tych pierwszych dobiega motyw przewodni z filmu „Scooby Doo”, i nazwa: K99. Po raz pierwszy pojawiły się podczas imprezy w Regent’s Park, a przez resztę lata mają być dostępne także w innych parkach. Dochód z ich sprzedaży ma wesprzeć bezdomne zwierzaki (Berkshire Search and Rescue Dogs).
Szefowie polskich ogrodów zoologicznych podczas tegorocznych upałów także serwowali mieszkającym w nich zwierzakom specyficzne lody: w kubłach z wodą zamrażali im ryby i warzywa. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments