Walentynkowe serce dla psa ze schroniska


Wyjście z psem za bramę schroniska to dla niego lekcja chodzenia na smyczy i oswojenie się z człowiekiem. W ten sposób zwiększasz jego szansę na adopcję.

„Weź na spacer psa ze schroniska” to akcja zainicjowana w 2013 roku z okazji walentynek przez portal Psy.pl. Skierowana jest do osób, którym leży na sercu dobro bezdomnych zwierząt, ale nie miały dotąd pomysłu, jak mogą im pomóc, nie wydając przy tym pieniędzy. Jeden spacer to może niewiele dla czworonoga, który całe życie spędza za kratami. Jednak w wypadku wielu wolontariuszy, którzy spróbowali raz, wyprowadzanie na stałe weszło do kalendarza ich zajęć. I wracają do swojego podopiecznego, darując mu swój czas i serce. Dla bezdomniaka takie przechadzki są bezcenne. Wreszcie może pohasać poza murami schroniska, oswaja się z obrożą i smyczą, ale co najważniejsze, ma kontakt z człowiekiem i tym samym, rosną jego szanse na adopcję.

Nasza akcja spacerowa trwa cały rok, ale jutrzejsze walentynki to dobry pretekst, żeby podarować serce jednemu psu, który zza krat prosi o tak niewiele. Kto chciałby pomóc bezdomnym psom, może zgłosić się do schroniska z listy zamieszczonej na www.psy.pl . Jeśli na liście nie ma schroniska znajdującego się w twojej okolicy, zadzwoń do najblższego i zapytaj, czy twoja pomoc się przyda.

Przypominamy, JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI:

– Wybierz schronisko, do którego masz najbliżej (lista TUTAJ).
– Sprawdź, w jakich godzinach wybrane schronisko przyjmuje spacerowiczów (godziny podajemy TUTAJ).
– Przyjedź do schroniska i pod okiem wolontariuszy i pracowników przytuliska wyprowadź psa (lub psy) na spacer. Będą ci wdzięczne!

Na zdjęcia i relacje z waszych spacerów czekamy pod adresem redakcja@psy.pl. Najciekawsze opublikujemy na www.psy.pl.

Podaruj walentynkę bezdomnemu psu.  Zostań spacerowym wolontariuszem 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments