Weteran z Afganistanu odnalazł ukochaną suczkę


John Russo, żołnierz służący w Afganistanie, przeżył trudne chwile, poszukując swojego zaginionego psa. Jednak upór i wytrwałość zostały nagrodzone, choć znalezienie suczki po czterech latach było prawdziwym cudem. Teraz szczęśliwy właściciel znowu cieszy się towarzystwem ukochanego czworonoga.

Kiedy John Russo dowiedział się o wyjeździe na misję do Afganistanu, jego głównym zmartwieniem było znalezienie na ten czas  opiekuna dla Bones, ukochanej suczki rasy buldog amerykański. Biało-ruda suczka była gwiazdkowym prezentem od matki Johna. Zwierzę przygarnęła była dziewczyna Russa, z którą był w przyjacielskich stosunkach – tak przynajmniej sądził. Wracając po skończonej misjido domu w Palm Coast na Florydzie, marzył tylko o tym, aby jak najszybciej spotkać się ze swoją pupilką. Trudno sobie wyobrazić jego rozpacz, gdy po powrocie odkrył, że jego była dziewczyna zniknęła, a wraz z nią zniknęła Bones.

Mężczyzna nie tracił jednak nadziei. Przeszukiwał Palm Coast, odwiedzał schroniska, ciągle przeglądał w internecie strony organizacji pomagających zwierzętom, mając przeczucie, że Bones jest gdzieś w pobliżu. Po wielu miesiącach jego upór został nagrodzony. John zobaczył fotografię swojej suczki w dziale psów do adopcji miejscowego przytuliska prowadzonego przez Flagler Humane Society. Natychmiast zgłosił się do schroniska. Pracownicy tej instytucji byli zaskoczeni widząc szalone powitanie dwojga przyjaciół. Bones, która nie widziała swojego opiekuna prawie cztery lata, poznała go natychmiast i obydwoje nie mogli się sobą nacieszyć.

Okazało się, że znalezienie suczki było prawdziwym cudem, podczas rozłąki kilka razy uniknęła bowiem złego losu. Po raz pierwszy, gdy jej tymczasowa opiekunka przyprowadziła Bones do weterynarza z żądaniem uśpienia bo, jak twierdziła, „nie ma ochoty dłużej zajmować się tym psem”. Lekarz odmówił eutanazji zdrowego, wesołego psa i zawiadomił o sprawie Flagler Humane Society, które zaopiekowało się suczką. Bones była też ofiarą nieudanej adopcji. Ktoś zabrał ją z przytuliska, ale na drugi dzień zwrócił, twierdząc, że się rozmyślił i że w ogóle nie chce mieć psa. Howard Etan, wolontariusz pracujący w schronisku, wyznał: „Pamiętam Bones, była przemiłym psem i bardzo się starałem znaleźć kogoś, kto by ją adoptował. Teraz cieszę się, że mi się nie udało!”. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments