Weź na spacer psa ze schroniska – akcja będzie trwała już zawsze!


W dniach 14-17 lutego trwała akcja portalu Psy.pl „Weź na spacer psa ze schroniska”. Odzew był tak duży, że postanowiliśmy prowadzić tę akcję przez cały czas.

W schroniskach przebywają setki psów. Kilku pracowników i  jeśli akurat dane schronisko ma szczęście  kilku wolontariuszy nie jest w stanie wyprowadzić wszystkich zwierzaków na spacer nawet raz w tygodniu.

Jak ważne jest, by przebywający w klatce pies wychodził na spacer, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Kontakt z innymi zapachami, sytuacjami, psami, ludźmi, przedmiotami, miejscami, to elementy, dzięki którym bezdomny zwierzak ma większe szanse na adopcję. Dzięki spacerom taki pies uczy się, że obroża to nic groźnego, a człowiek to dobry towarzysz i warto się trzymać blisko niego. Dla schroniskowych psiaków to wcale nie jest oczywiste!

Akcję rozpoczęliśmy w walentynki, bo pomyśleliśmy, że to świetna okazja, by braciom mniejszym podarować coś od serca  swój czas. Od schronisk i od osób, które w okolicach 14 lutego odwiedziły przytuliska, otrzymaliśmy wiele sygnałów, że to dobra i potrzebna idea. Nie pozostało nam nic innego jak szerzyć ją dalej.

Jeśli jesteś osobą aktywną, masz trochę wolnego czasu i chciałbyś pomagać, wybierz schronisko z listy (kliknij TUTAJ) i w podanych dniach i godzinach przyjedź, aby wyprowadzić psy na spacer. Nie musisz się od razu zobowiązywać do tego, że będziesz przychodzić regularnie  przyjedź raz, i zobacz, czy to coś dla ciebie.

Jeśli jesteś przedstawicielem schroniska i chcesz, by dołączyło ono do akcji, napisz: redakcja@psy.pl

Glaeria zdjęć ze schroniskowych spacerów znajduje się TUTAJ. Jeśli byłeś na takim spacerze  lub dopiero będziesz  i masz (lub będziesz mieć) zdjęcia, dodaj je za pomocą formularza (TUTAJ) i wybierz kategorię galerii Weź na spacer psa ze schroniska. Dzięki temu zachęcisz niezdecydowanych, by wzięli udział w akcji.

Polub fanpage akcji na Facebooku!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments