Właściciela szczeniaka przywiązanego obrożą do drzewa szukał cały internet. Policja właśnie postawiła zarzuty


W miniony weekend w lesie w pobliżu Wolicy (gmina Kleszczów) znaleziono młodego psa. Był przywiązany do drzewa. Nie miał szans się wyswobodzić. Gdyby nie to, że ktoś usłyszał jego skowyt, prawdopodobnie już by nie żył.

W sobotę popołudniu do bełchatowskiej komendy zadzwonił mężczyzna z informacją, że w lesie niedaleko jego domu znajduje się porzucony pies.

Jak oświadczył, chodząc po terenie swojej posesji oddalonej około 200 metrów od kompleksu leśnego, usłyszał skowyt psa. Postanowił sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania. Wówczas odnalazł przywiązanego za obrożę do drzewa młodego psa – informują policjanci na www.lodzka.policja.gov.pl.

Policjanci pojechali na miejsce. Okazało się, że nie wiadomo, skąd pies się tam wziął ani jak długo przebywał w lesie. Zwierzak został uwolniony i trafił do schroniska dla zwierząt w Bełchatowie.

Informacje o tym, co się stało, trafiły na portale społecznościowe. Dzięki temu policjanci ustalili, do kogo należał zwierzak. Zebrali dowody, które pozwoliły im postawić zarzut znęcania się nad zwierzęciem 42-letniej mieszkance gminy Kleszczów. Kobieta przyznała się, że to ona przywiązała psa do drzewa i zostawiła na pastwę losu.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie się nad zwierzęciem grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
collie 2015
collie 2015
4 lat temu

Najwyższy czas karać takie stwory bardzo surowo za takie zachowanie.Kim jest ta ludzka bestia ?

renata Chrapek
4 lat temu

włascicielke ……….smutne tez bym przywiazala bardzo kruciutko choc jestem innego typu czlowiekiem .

bd
bd
4 lat temu

Jak ta kobieta poszła spać,jak sumienie pozwoliło jej usnąć.Niech ja potka wszystko co najgorsze,tego jej zyczę.

Mania
Mania
4 lat temu

Zarzuty usłyszy… płakać mi się chce bo nasze prawo, sędziowie, prokuratorzy i tak pewnie uznają, że… „nie wyczerpuje znamion przestępstwa” jak ostatnio w przypadku znęcania się i kopania psa przez jego właściciela… do dupy z takim prawem!

ZOl
ZOl
4 lat temu

ludzkie bestie, stwory, kanalie itp, itd – czy Was już kompletnie pogięło ?? Choć zachowanie tej kobiety jest karygodne (wystarczyło przecież pieska odwieźć do schroniska) to zdecydowanie przesadzacie z tym hejtem i nienawiścią.

renka
renka
4 lat temu

nawet pozbawienia wolności??? obowiązkowo pozbawienia wolności i to jeszcze przywiązana obroża do jakiegoś słupka w celi….

anonim
anonim
4 lat temu

Taką kobiecinę to też przywiązac do drzewa w głębokim lesie. Jak bedzie miala szczęście to zanim wuykituje to ją jeszcze przeleci jakiś grzybiarz. Jak bedzie mial mniej tpo umrze w smutku.

Claudyna
Claudyna
4 lat temu

ZAKAZAC TRZYMANIA PSOW NA LANCUCHU!!!