Wszędzie błoto, dziurawe budy. Te psy nie przetrwają zimy


W małym przytulisku prowadzonym przez Fundację Psoty i Koty latem jest nie najgorzej. Ale gdy zrobiło się chłodniej i zaczął padać deszcz, sytuacja zrobiła się dramatyczna – woda z ziemią wdarła się do bud, w kojcach jest bagno. Brakuje pieniędzy na nowe, szczelne i ciepłe budy, nie ma też środków na zadaszenie kojców. Czy te psy są skazane na takie warunki?

Schronienie dla psów, które błąkają się po terenie gminy Tłuszcz (województwo mazowieckie), na swoim podwórku utworzyły prywatne osoby, którym nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Gdy psów przybywało, ci miłośnicy czworonogów założyli Fundację Psoty i Koty. Boksy dla psiaków powstawały szybko, tak jak szybko pojawiały się nowe, potrzebujące pomocy psy, a pieniędzy nigdy nie było zbyt dużo, stało się więc jasne, że prowizorka nie wytrzyma zbyt długo.

Fundacja Psoty i Koty   Pies stoi w błocie

Właśnie nadszedł moment, w którym trzeba psom poprawić warunki. A to niestety kosztuje, i to niemało. Nowe budy (stare są w tak złym stanie, że nie nadają do renowacji) i niezbędne przed zimą zadaszenie kojców to koszt ok. 7000 zł. Fundacja nie ma takich pieniędzy.

Dlatego na portalu SiePomaga ruszyła zbiórka pieniędzy – wszyscy, którzy mogą wesprzeć psiaki przebywające pod opieką fundacji, mają zapewnioną ogromną wdzięczność Psotów i Kotów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/budy-i-dach.

Rozpadająca się buda dla psów   

Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na konto fundacji:

Fundacja Psoty i Koty
05-240 Tłuszcz
Mbank
16114020040000370276359328
PAYPAL: fundacjapsotyikoty@wp.pl
Dla przelewów zagranicznych: BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK
z dopiskiem: budy i dach

Bieżące informacje o zbiórce warto śledzić w wydarzeniu na Facebooku.

Czy psiaki mogą liczyć na Waszą pomoc? Bardzo Was prosimy. Do zebrania jest sporo, ale jeśli każdy wrzuci coś od siebie, możemy zdziałać cuda. Uda się? Powiedzcie, że się uda… – tak piszą na Facebooku organizatorzy zbiórki.

Trzymamy kciuki, by te psy mogły przetrwać zimę w godnych warunkach!

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments