„Oddałam w ich ręce zdrowego psa, a zabrałam martwego”. York zmarł podczas usuwania kamienia nazębnego

fot. Shutterstock

W pewnej lecznicy weterynaryjnej we Włocławku york zmarł na stole zabiegowym. „Pojechałam tylko usunąć kamień z ząbków” - napisała opiekunka 11-letniego psa.

Każdy zabieg, który jest wykonywany pod narkozą, wiąże się z ryzykiem. Usuwanie kamienia nazębnego jest jednak zabiegiem stosunkowo prostym. Dlatego opiekun, który decyduje się u swojego psa na ściągnięcie osadu w gabinecie weterynaryjnym, nie myśli o tym, że może to być ostatni raz, kiedy widzi pupila żywego. Niestety do takiej sytuacji doszło w jednej z klinik weterynaryjnych we Włocławku. 11-letni york zmarł podczas zabiegu, a jego reanimacja się nie powiodła. Dlaczego tak się stało?

„Pojechałam tylko usunąć kamień z ząbków”

Około dwa tygodnie temu na Facebooku jednego z włocławskich gabinetów weterynaryjnych pojawił się wpis, w którym opiekunka 11-letniej suczki rasy yorkshire terrier wyraziła swój żal po stracie ukochanej psinki.

Lecznicy weterynaryjnej zarzuca m.in., że „oddała w ich ręce zdrowego psa, a zabrała martwego”. Stało się tak, ponieważ – jak sama pisze – podano nieodpowiedni rodzaj znieczulenia ogólnego i zaaplikowano za dużą dawkę leków. Zarzuciła też, że nikt z personelu nie wyraził skruchy po śmierci suczki.

„Walczyłyśmy o jej każdy oddech i bicie serca”

Jak podkreśla właścicielka gabinetu weterynaryjnego – „każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, dlatego nie blokuje ani nie usuwa komentarzy, jednak nikt nie ma prawa do fałszywych oskarżeń”. W wypowiedzi dla włocławskiej gazety dodała też, że jeśli wciąż będą pojawiać się tego typu wpisy, to będzie „zmuszona nawołać panią pismem do zaprzestania oskarżania gabinetu i pracowników o taką sytuację”, a jeśli opiekunka yorka uważa, że został popełniony błąd, ma prawo skierować sprawę do sądu.

źródła: wloclawek.naszemiasto.pl , www.facebook.co

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
25 dni temu

przykro mi 🙁

Last edited 25 dni temu by Patrycja
Aneta
Aneta
24 dni temu

Mam maltańczyka. Przed każdym leczeniem zębów podawana jest narkoza. Zawsze moja pani weterynarz uprzedza,że jest to niebezpieczne dla zwierzaka. Pewnie tutaj też tak było. Przykro mi, ale tak się niestety zdarza.

Jakub
Jakub
23 dni temu

myślę, że zbędne było załączanie do tego artykułu zdjęcia nieskładnego wpisu na fb Ewy Gozdzikowskiej, skoro jego treść została w artykule przybliżona.