Z głodu jadł własne odchody. Właściciel nie widział problemu


Po co go leczyć? Przecież jest stary i chory - tak powiedział właściciel 10-letniego psa, który z głodu i zaniedbania ledwo stał na nogach.

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali zgłoszenie o skrajnie zagłodzonym psie. Pojechali na miejsce, czyli do wsi w powiecie brzezińskim.

Na miejscu zobaczyli około 10-letniego psa, który już na pierwszy rzut oka wyglądał na zagłodzonego, chorego i bardzo zaniedbanego. Niewielki piesek miał zaropiałe oczy, wystające kości żeber i miednicy i nawet nie miał sił, by stać.

Cywil w boksie
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Na pytanie inspektorów, dlaczego nie zabrał psa do weterynarza, właściciel odpowiedział, że przecież pies jest stary, więc nie ma już po co go leczyć.

Zwierzak dostawał do jedzenia jedynie chleb, jednak za mało, bo z głodu jadł też swoje odchody… Nie miał też stałego dostępu do wody – w dniu interwencji nigdzie nie było miski z wodą.

Cywil jadł swoje odchody
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Inspektorzy natychmiast podjęli decyzję o odebraniu psa – właściciel bez problemu zrzekł się do niego praw. Cywil, bo tak ma na imię pies, od razu został przewieziony do łódzkiej kliniki weterynaryjnej. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia – zwierzak jest wycieńczony i odwodniony. Właśnie trwa walka o jego życie.

Łódzki TOZ będzie się starał o doprowadzenie sprawy do sądu i ukaranie bezdusznego właściciela Cywila. Przypomnijmy, że za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – i o taki wyrok TOZ będzie walczył.

Cywil jest prawie ślepy
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Leczenie Cywila i jego pobyt w klinice to ogromne koszty. Potrzebne są pieniądze, których w łódzkiej kasie TOZ-u nie ma, dlatego inspektorzy apelują o pomoc. Jeśli możesz wesprzeć Cywila choćby drobną kwotą, przyczynisz się do uratowania mu życia!

DAROWIZNA DLA CYWILA

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19
90-430 Łódź
Konto BZWBK 18 1090 2705 0000 0001 1606 1967
PayPal: [email protected]
IBAN: PL18109027050000000116061967
SWIFT WBKPPLPP

Autor: Aleksandra Więcławska