Z głodu jadł własne odchody. Właściciel nie widział problemu - Psy.pl
Zagłodzony Cywil

Z głodu jadł własne odchody. Właściciel nie widział problemu

Po co go leczyć? Przecież jest stary i chory - tak powiedział właściciel 10-letniego psa, który z głodu i zaniedbania ledwo stał na nogach.

Inspektorzy Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymali zgłoszenie o skrajnie zagłodzonym psie. Pojechali na miejsce, czyli do wsi w powiecie brzezińskim.

Na miejscu zobaczyli około 10-letniego psa, który już na pierwszy rzut oka wyglądał na zagłodzonego, chorego i bardzo zaniedbanego. Niewielki piesek miał zaropiałe oczy, wystające kości żeber i miednicy i nawet nie miał sił, by stać.

Cywil w boksie
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Na pytanie inspektorów, dlaczego nie zabrał psa do weterynarza, właściciel odpowiedział, że przecież pies jest stary, więc nie ma już po co go leczyć.

Zwierzak dostawał do jedzenia jedynie chleb, jednak za mało, bo z głodu jadł też swoje odchody… Nie miał też stałego dostępu do wody – w dniu interwencji nigdzie nie było miski z wodą.

Cywil jadł swoje odchody
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Inspektorzy natychmiast podjęli decyzję o odebraniu psa – właściciel bez problemu zrzekł się do niego praw. Cywil, bo tak ma na imię pies, od razu został przewieziony do łódzkiej kliniki weterynaryjnej. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia – zwierzak jest wycieńczony i odwodniony. Właśnie trwa walka o jego życie.

Łódzki TOZ będzie się starał o doprowadzenie sprawy do sądu i ukaranie bezdusznego właściciela Cywila. Przypomnijmy, że za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – i o taki wyrok TOZ będzie walczył.

Cywil jest prawie ślepy
fot. Facebook / Łódzki TOZ

Leczenie Cywila i jego pobyt w klinice to ogromne koszty. Potrzebne są pieniądze, których w łódzkiej kasie TOZ-u nie ma, dlatego inspektorzy apelują o pomoc. Jeśli możesz wesprzeć Cywila choćby drobną kwotą, przyczynisz się do uratowania mu życia!

DAROWIZNA DLA CYWILA

Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Piotrkowska 117 lok. 19
90-430 Łódź
Konto BZWBK 18 1090 2705 0000 0001 1606 1967
PayPal: [email protected]
IBAN: PL18109027050000000116061967
SWIFT WBKPPLPP

Autor: Aleksandra Więcławska
5 na 5 na podstawie 2 głosów
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

 • Ja
  Ja 17 marca 2017 o 12:44

  Witam, dlaczego TOZ w takim wypadku nie może żądać pokrycia kosztów leczenia od właściciela + duużej kary na rzecz leczenia innych zwierząt? Sądzę, że to niekiedy byłoby wyższą karą niż te śmieszne u nas 3 lata w zawiasach... i ludzie bardziej by się opamiętali, gdyby przez swoją głupotę tracili dorobek swojego życia..

 • Urszula Jas
  Urszula Jas 17 marca 2017 o 13:22

  Bezwzględnie to właściciel powinien ponieść koszty leczenia,w taki sposób odczuje karę.Znowu prosic trzeba o pieniadze obcych ludzi,ile można,owszem pomaga sie na ile człowiek może ale każda fundacja alarmuje o pieniadze,wszyscy chcą pieniedzy.Prosze mnie zle nie zrozumieć,sama pomagam jak mogę,tez przygarniam bezdomne zwierzeta ale w powyzszym wypadku facet powinien dobrze zapłacic,byłby to dobry przyklad dla innych oprawców.

  • Margareta Ericsson
   Margareta Ericsson 17 marca 2017 o 22:45

   ZAKAZ posiadania psa jak i innych zwierzat do konca swoich marnych dni.
   Karac takich BARBARZYNCOW komornik moglby wejsc takiemu jednemu z drugim na zarobki czy majatek i trzymac takich o wodzie i chlebie jak trafia do wiezienia. Mowi, ze pies stary to nie leczyc?! To ja powiem tak, ty czlowieku obys na starosc nie otrzymal zadnej pomocy lekarskiej bo stary to zaraz umrze i pomoc mu sie nie nalezy.

 • Doma
  Doma 17 marca 2017 o 13:39

  Zgadzam sie jak najbardziej z powyższymi opiniami ! Każdy kto ma zwierze jest zobowiązany zapewnić mu godne życie a w takim przypadku to oprócz tych śmiesznych jak na znęcanie sie ze szczególnym okropieństwem 3 lat , powinien pokryć koszty ratowania i leczenia psa !!!

 • irka
  irka 17 marca 2017 o 15:19

  Tego psychopatę i sadystę zamknąć w klatce i niech zżera sam siebie. On nie zasługuje na życie!

 • Bogumił Stawowy
  Bogumił Stawowy 19 marca 2017 o 11:54

  Żądać pokrycia leczenia od właściciela i dużej kar Sądzę, że to byłoby lepsza karą niż te śmieszne 3 lata a zbyt często i nisze kary lub ich brak

 • Neda
  Neda 19 marca 2017 o 16:24

  Może ktoś powiedzieć mi, jak cywil czuje teraz?

 • jolka
  jolka 16 czerwca 2017 o 19:39

  Każdy człowiek który krzywdzi w jakikolwiek sposób zwierzęta- istoty zdolne do odczuwania bólu, cierpienia powinien być bezwzględnie poddany leczeniu w taki sam sposób jak je potraktował.☹️☹️☹️

 • Kleopatra
  Kleopatra 16 czerwca 2017 o 23:12

  to ścierwo powinien zapłacić za całe leczenie i do jego śmierci !!!!!!!!!! i nawet jakby biedak odszedł 5 l. płacic kare na inne zwierzęta w schronisku ! kiedy państwo się za to weżmie ? !!

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *