Z psem po zdrowie


Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Michigan wykazały, że ludzie, którzy spacerują ze swoimi psami, są o jedną trzecią bardziej aktywni fizycznie niż oczekują od nich tego amerykańscy urzędnicy.Zdaniem epidemiologa Mathew Reevesa promowanie posiadania psa i czynnego spędzania z nim czasu może bardzo korzystnie wpłynąć na stan zdrowia Amerykanów, którym grozi otyłość. Reeves wraz zespołem badaczy doszedł do wniosku, że obecność zwierzaka w domu wpłynęła nie tylko na większą aktywność właścicieli, ale także na to, że generalnie prowadzili zdrowszy tryb życia. Zgodnie z amerykańskimi normami każdy zdrowy, dorosły człowiek powinien przeznaczyć 2,5 godziny tygodniowo na takie czynności, jak: taniec, przechadzki na wolnym powietrzu czy prace w ogrodzie.
Wyniki badań można wykorzystać w społecznych kampaniach promujących zdrowy tryb życia – odpowiedzialne posiadanie psów i zajmowanie się nimi przynosi bowiem bardzo wiele korzyści.
Z prac naukowców wynika też, że najmniej czasu na zajmowanie się zwierzętami mają ludzie w średnim wieku, w przeciwieństwie do młodzieży i osób starszych.  ACh
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments