Za przygarnięcie Hipka zaoferowała dożywotnią opiekę weterynaryjną


„Hipek nie prosi o dom, on błaga”, czytamy na Facebooku. Małgorzatę Ściskalską, lekarkę weterynarii, która ma już trzy psy, tak ujęła zarówno fotografia tego wyjątkowego psa, jak i krótki filmik o nim, że postawiła sobie za punkt honoru znalezienie dla niego opiekuna. Aby zachęcić do zainteresowania Hipkiem obiecała, że do końca jego życia zapewni mu bezpłatną opiekę weterynaryjną.

W domu pani doktor Małgorzaty Ściskalskiej zwierząt nie brakuje. Mieszkają tu dwa koty: Rudolf i Pucek oraz trzy psy: dwa wyżły węgierskie (8-letnia Toka i jej 4-letnia córka Koka) oraz suczka w typie wyżła niemieckiego Aria.

Rok temu, w czerwcu, pani doktor zobaczyła na fanpage’u schroniska w Tomaszowie Mazowieckim zdjęcie Arii, której twarz (tak o psim pysku sama mówi) do złudzenia przypominała twarz jej suczki Toki. Po paru dniach pojechała do tego schroniska, by poznać suczkę i od razu poczuły do siebie sympatię. Okazało się, że to seniorka, około trzynastoletnia, że jest głucha, że ma zmiany w kręgosłupie. Doktor Ściskalska pomyślała, że znajdzie jej dobry dom, bo przecież ma już cztery zwierzaki, ale najpierw zajmie się jej leczeniem. Kiedy Aria odzyskała formę i przede wszystkim słuch, była już tak zaprzyjaźniona ze swoją wybawicielką, ale także z pozostałymi zwierzakami z domowego stada, że pozostała w rodzinie.

Jednak od tej chwili Małgorzata Ściskalska zaczęła coraz częściej odwiedzać fejsbukową stronę schroniska w Tomaszowie Mazowieckim. Udostępnia zamieszczane tam zdjęcia psów, by dać im szansę na znalezienie kochającego domu, takiego, jaki dostała Aria. Wśród wielu psów do adopcji szczególnie utkwił jej w pamięci Hipek.

Hipek jest psem w typie owczarka belgijskiego, ma ok. 3 lat i wyjątkowo dobry charakter. Nigdy nie widziała go osobiście, ale jej myśli cały czas krążyły wokół niego. I tak Hipek stał się pierwszym psem z tego schroniska, którego przyszli opiekunowie będą mogli liczyć na dożywotnią opiekę weterynaryjną ze strony pani doktor. Teraz co jakiś czas wyłania kolejnego psa, udostępnia i zachęca do adopcji. Te psy także będą miały zapewnioną jej opiekę. Małgorzata Ściskalska jest specjalistą chorób psów i kotów, przyjmuje pacjentów w Warszawie, w dwóch całodobowych lecznicach: „Puławska” i „Wila- Wet”. Najlepiej by więc było, aby osoba o dobrym sercu, która przygarnie Hipka, mieszkała w stolicy lub w jej bliskich okolicach.

Przyłączamy się do poszukiwań domu dla Hipka. Jest piękny, mądry, bardzo kontaktowy, i wciąż bezdomny. Oto link do jego wydarzenia na Facebooku oraz telefon kontaktowy do tymczasowych opiekunów: 730 355 970. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments