Zakaz jedzenia mięsa psów i kotów! Właśnie wprowadził go Tajwan


Co roku na azjatyckie stoły trafia prawdopodobnie około 30 mln psów, z czego w samych Chinach jakieś 10-20 mln. Coraz częściej jednak dochodzi do protestów przeciwko zabijaniu psów i jedzeniu ich mięsa. A teraz Tajwan jako pierwszy wprowadził prawo zakazujące tego. Co grozi przestępcom?

Jeszcze do wtorku 11 kwietnia na Tajwanie zakazane były jedynie ubój i sprzedaż mięsa psów i kotów w celu konsumpcji. Teraz przepisy prawa się zmieniły. Tajwan stał się pierwszym krajem w Azji, w którym zakazane jest jedzenie mięsa psów i kotów, jak informuje Central News Agency (CNA).

Przepisy wprowadzone na Tajwanie są postępowe i stanowią element narastającego w Azji trendu zmierzającego do skończenia z handlem psim mięsem – mówi Wendy Higgins z Humane Society International.

Odtąd, jeśli ktoś na Tajwanie pokusi się o zjedzenie mięsa psa lub kota, zostanie skazany na karę grzywny w wysokości od 1640 do 8200 dolarów.

To niejedyne nowości w przepisach dotyczących traktowania zwierząt. Nowe tajwańskie prawo zakazuje też „wyprowadzania” psów na spacer, polegającego na przyczepianiu ich na smyczy do samochodu lub motocykla. Możecie wierzyć lub nie, ale taki sposób „spacerowania” z psem był tam powszechny.

Taiwan Finally Bans The Sale Of Dog And Cat Meat

Taiwan is the first country in Asia to ban the eating of dogs and cats.

Publié par HuffPost News sur jeudi 13 avril 2017

Zwiększono też z roku do dwóch lat więzienia karę za okrutne traktowanie zwierząt, a grzywna wzrosła do 65 500 dolarów. Co więcej, wizerunki osób, które zostaną skazane z paragrafów dotyczących znęcania się nad zwierzętami, mają być publikowane.

Mamy nadzieję, że w ślad za Tajwanem pójdą inne azjatyckie kraje. Zwłaszcza Chiny, gdzie co roku tylko podczas Festiwalu Psiego Mięsa w Yulin zjadanych jest 10 000 psów.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments