Zakopana żywcem suczka z Łodzi odeszła za Tęczowy Most - Psy.pl - mamy nosa!
Diana, pies pogrzebany za życia

Zakopana żywcem suczka z Łodzi odeszła za Tęczowy Most

Pod koniec listopada opisywaliśmy historię suczki owczarka niemieckiego, którą przypadkowi ludzie znaleźli pod warstwą ziemi. Właściciel skatował psa i myśląc, że ten nie żyje, wrzucił go do worka i zakopał.

Przypomnijmy – 22 listopada oddział łódzkiej Straży Miejskiej zajmujący się zwierzętami, czyli Animal Patrol, otrzymuje zgłoszenie o psie znalezionym na ulicy Zagrodowej w Łodzi.

Zakopany żywcem duży pies okazuje się skatowanym, 10-letnim owczarkiem niemieckim.

Animal Patrol przewozi psa do schroniska dla zwierząt w Łodzi, gdzie owczarek trafia pod opiekę weterynarza. Ten stwierdza, że pies został skatowany tak, że stracił przytomność, a następnie zakopany. Ocknął się już pod ziemią i resztkami sił próbował się wydostać.

Po badaniach wychodzi na jaw, co suczce dolega – ropomacicze, guzy na listwie mlecznej, zwyrodnienie kręgosłupa, obity bok, krwiaki na głowie i szyi. Lekarze decydują się przeprowadzić operację ratującą życie – sterylizację, podczas której usuwają też guzy.

Po operacji, ogromnej ilości leków i kroplówek sunia zaczyna samodzielnie jeść i pić, odzyskuje siły. Po kilku dniach pierwszy raz o własnych siłach staje. Nadal jednak trzeba ją cewnikować, nie załatwia się sama.

W międzyczasie policja namierza właściciela suczki, który przyznaje się do skatowania jej.

Wtedy też okazuje się, że onka ma na imię Tara. Jednak w schronisku zmieniają jej imię na Diana, by zapomnieć o złej przeszłości.

Po 10 dniach od operacji sunia pierwszy raz sama się załatwia. To wielki sukces! Potem jest już tylko lepiej. Zaczyna wychodzić na spacery, leki działają, z każdym dniem jest silniejsza.

Diana za Tęczowym Mostem

I nagle 8 grudnia na fanpage’u Schroniska dla Zwierząt w Łodzi pojawia się informacja, że Diana nie żyje. Dzień wcześniej jej stan zdrowia nagle bardzo się pogorszył, przestała jeść i pić. Podłączono ją pod kroplówkę, podano leki. Ale Diana zasnęła i… już się nie obudziła.

Pod postem informującym o jej śmierci pojawiło się ponad 2600 komentarzy. Wśród nich taki, który można uznać za testament Diany:

Mnie też jest ogromnie smutno, wierzyłam, że Diana wyzdrowieje i trafi do dobrego domu. Ale chyba można żałosny los tego psiaka przekuć w coś dobrego. Podobno było mnóstwo chętnych do adopcji Diany. Apeluję do tych osób – nie rezygnujcie, weźcie innego psa, starego lub bardzo długo przebywającego w schronisku, może brzydkiego, schorowanego, o którego nikt nie zapyta? Dajcie mu serce i dom, to samo, co chcieliście dać Dianie…

Jak piszą wolontariusze łódzkiego schroniska, pod ich opieką znajduje się jeszcze ponad 350 psów i 100 kotów. Każdy z nich też dużo w życiu przyszedł, tyle że dla nich nie jest jeszcze za późno.

Na fanpage’u schroniska czytamy jeszcze:

Diana pozostanie w naszej pamięci jako symbol walki o godne życie porzuconego, skatowanego, niechcianego psa. Jej historia pozostanie niezapomnianą lekcją.

Autor: Aleksandra Więcławska
Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Przeczytaj także
  • Marzena Polańska
    Marzena Polańska 3 lutego 2017 o 06:26

    Jak to powiedział Kant - to, jak traktujemy zwierzęta świadczy o naszym człowieczeństwie.

  • gajagolden
    gajagolden 23 sierpnia 2017 o 14:49

    jak ja bym tego gościa co ją zakopał spotkała to bym go pobiła wygarnęła co o nim myślę i zakopała tak jak on te biedną sunię

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *