Zaprzęg życia


Piknik rodzinny „Zaprzęg życia” odbył się w sobotę na warszawskiej Pradze. Oprócz wspólnej zabawy i popularyzowania sportów zaprzęgowych jego celem było zebranie funduszy na leczenie maszerki Ewy Nowak.

Ewa Nowak jako jedna z pierwszych w Polsce hodowała psy ras północnych i upowszechniała psie zaprzęgi jako dyscyplinę sportową. Teraz, kiedy walczy z chorobą nowotworową, inni maszerzy pospieszyli jej z pomocą. W Gdańsku wymyślono „Zaprzęg życia”, który przemieszcza się z wybrzeża na południe Polski. Od Gdańska, przez Warszawę, do Zakopanego.

Organizatorem imprezy w stolicy była Fundacja Alaska, która prowadzi zajęcia z psami zaprzęgowymi dla dzieci pokrzywdzonych przez los. W sobotę na warszawskiej Pradze oprócz zbiórki pieniędzy odbyły pokazy tresury klikerowej, prezentacja psów północy i sprzętu maszerskiego, Maraton Życia, a także wybór Miss Kundelka Prażanina 2009. W jury zasiadali m.in. Paulina Holtz, Kazimierz Kaczor oraz Rafał Królikowski. Tytułem mistera Pragi obdarzyli dwuletniego Dropsa, a tytuł miss Pragi otrzymała Balbina. – Zawsze miałam mieszańce, bo uważam, że należy brać psy ze schroniska – mówi pani Elżbieta, właścicielka Balbiny. – Moje psy miały różne charaktery, ale ta suczka, przygarnięta ze schroniska w Radomiu, jest wyjątkowo pojętna. Skończyła nawet kurs psa towarzyszącego, a w domu ciągle uczymy się nowych sztuczek. (KP)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments