Zbiórka „Zerwijmy łańcuchy” wciąż trwa, ale psy już otrzymały pomoc!


W ramach tegorocznej akcji "Zerwijmy łańcuchy" powstała zbiórka, dzięki której możemy realnie pomóc psom łańcuchowym. Co już udało nam się kupić?

W 2019 roku akcja „Zerwijmy łańcuchy” wystartowała w Światowy Dzień Zwierząt – 4 października. Już po raz 13. protestowaliśmy przeciwko niehumanitarnemu trzymaniu psów na uwięzi. W ramach tegorocznej akcji „Zerwijmy łańcuchy” powstała zbiórka, dzięki której mogliśmy też realnie pomóc psom, które nie tylko są trzymane na krótkich łańcuchach, ale także brakuje im porządnej budy, w której mogłyby się schronić, gdy pada deszcz, jest zimno czy mocno grzeje słońce. Chociaż tyle – i aż tyle – możemy teraz zrobić dla tych psiaków, zanim nie zmienią się przepisy ustawy zapewniające im więcej swobody, tak niezbędnej do normalnego, psiego życia. Chcieliśmy, aby nasz protest dotarł do jak największej liczby osób – zwłaszcza tych najmłodszych, dlatego zdecydowaliśmy się przenieść go do internetu. Tak oto każdy mógł dołączyć do naszego wyzwania #zerwijmyłańcuchy. Osoby, które nie miały odwagi poczuć na własnej szyi ciężaru, z jakim na co dzień zmagają się psy łańcuchowe, mogły wesprzeć naszą zbiórkę.

Zbiórka „Zerwijmy łańcuchy”

W ramach tegorocznej akcji przygotowaliśmy zbiórkę. Naszym celem było – i wciąż jest – zebranie 50 000 złotych, które chcemy przeznaczyć na zakup wyprawek dla psów łańcuchowych – porządną i ocieplaną budę, miękką obrożę, długą i lekką linkę oraz metalowe miski. Do tej pory udało nam się zebrać 28 700 złotych.

 

Pomagam!

Dzięki wsparciu wielu osób udało nam się już zakupić wyprawki dla najbardziej potrzebujących psów. W ich skład wchodzą porządne budy i linki zakupione z zebranych pieniędzy, a także miski, które dodatkowo ufundowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na razie do psiaków trafiła pierwsza tura wyprawek – pomogliśmy 18 potrzebującym czworonogom. Niebawem zakupimy kolejne wyprawki, które będą rozwożone przez inspektorów TOZ-u do miejsc, w których są najbardziej potrzebne.

W imieniu psów pragniemy podziękować każdej osobie, która wpłaciła pieniądze. Wciąż możesz wesprzeć naszą zbiórkę – chcemy pomóc jak największej liczbie psów trzymanych na uwięzi, dlatego liczy się dla nas każda złotówka. Pamiętaj, możesz pomóc w jeszcze jeden sposób! Jak? Udostępniając naszą zbiórkę na swoim Facebooku czy Instagramie.

Wesprzyj zbiórkę i pomóż psom – jeszcze nie jest za późno! www.pomagam.pl/zerwijmylancuchy

Organizatorem akcji „Zerwijmy łańcuchy” jest Portal Psy.pl

Partnerzy akcji

Patroni medialni

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments